KS - jednodenní výlet

17. května 2017, 07.46 | Jednodenní výlet

Ve středu 3. května 2017 jsme se v ranních hodinách sešli u sokolovny, s obavami z vývoje počasí jsme nastoupili do autobusu ČSAD Frýdek Místek a vydali se na cestu za poznáním. Naší první zastávkou byl zámek Úsov, který nás překvapil obrovskou sbírkou loveckých trofejí a preparovaných zvířat nejen z Čech, ale také z Polska, Indie a Afriky. Sbírku založili už Lichtenštejnové a některé exponáty jsou staré až 125 let.
Zajímavá byla také návštěva muzea města Úsova a prohlídka vystavených předmětů z dob, které mnozí z nás ještě dobře pamatují.
Poté jsme se přepravili do Loštic - města známého výrobou tvarůžek. S odborným výkladem a projekcí krátkého filmu jsme si prohlédli prostory zrekonstruovaného muzea tvarůžků, seznámili jsme se s historií jejich výroby až po současnost a v podnikové prodejně jsme si nakoupili nabízené speciality. Pak následoval oběd a odjezd do arboreta v Bílé Lhotě. Byli jsme všichni překvapeni kolik různých druhů rostlin, keřů a stromů se nachází na poměrně malé ploše.
Díky zajímavému slovnímu doprovodu a naštěstí příjemnému počasí jsme si závěr našeho putování opravdu všichni hezky užili.
Horvath Stanislav

Tématické zařazení:

 » Organizace  » Klub seniorů  

 

 

 

Napište nám

Jméno:

E-mail:

Telefon:

 

Text zprávy:

 

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

Doporučené odkazy

fry-relax-centrum.jpg

 

evropska-databanka.jpg   policie-cr.jpg

Počasí

Neděle 24.09.

16 °C

6 °C

Pondělí 25.09.

17 °C

6 °C

Mapa srážek

Mapa oblačnosti

Ke čtení dokumentů

Ostatní

  • Novinky pomocí RSS

    Čtěte aktuální články pomocí RSS

  • Dostávejte nejnovější články z obce přímo do e-mailu.