Organizace

KS - Předprázdninové setkání

3. července 2018, 08.52 | Kouzelné prostředí, nám seniorům již důvěrně známé , nás ve středu 27. června po roce obklopilo svou přívětivostí , sic podmračenou oblohou. Celý den se schylovalo k dešti…I přesto u 58 příchozích zvítězilo rozhodnutí neporušit předprázdninovou tradici, účastnit se předletního setkání v přírodě v kouzelném prostředí rybníka .
Společné párty obohatili svou přítomností přátelé z palkovického KS , kteří navázali na jimi kvalitně uspořádané sportovní klání klubů a přivezli fryčovickému vítěznému týmu diplom a dárky. Setkání bylo víc než srdečné. Žertíky se prokládalo vyprávění, vzpomínalo, připomínala osobní výročí. Od hladiny rybníka se odrážely kapky deště, aby nad hladinu vyskakujícím zvědavým kapříkům byly solidními společníky a klokotavě vrkavá extempore Pepíka z Palkovic přiměla ztišit i upoutat pozornost všech. Obsluha byla v jednom kole, majitelé stále usměvaví, párky chutnaly výtečně a domů se nechtělo. Provázanost klubů byla z kolegiality již víc než zřejmá….
S dobrými přáteli čas rychle běží, přímo pádí…Nastal čas loučení se všemi i s milou návštěvou z Palkovic a poděkovat za vstřícnost a milé přijetí majitelům. Otevřeli jsme náruč prázdninám. Nejsme smutní , vždyť i čas poprázdninový nastavuje dny k dalším setkáním.
Mgr. Miluška Strakošová

 

 

 

KS - Sportovní klání v Palkovicích

25. června 2018, 15.24 | Dne 13. 6. 2018 jsme byli pozváni senior klubem Palkovice na smažení vaječiny spojené se sportovním kláním čtyřčlenných týmů. Této mise se zúčastnil osvědčený tým, který již měl zkušenost ze soutěží seniorů ve Frýdku -Místku. Přijetí na sportovišti u knihovny na Myslíku bylo velmi vřelé. Po ochutnávce první dávky vaječiny jsme se pustili do soutěžení. Náš tým, ve složení Zdenek a Hanka Míčkovi a Jirka a Mirka Opluštilovi si vedl velmi zdatně. Soutěžilo se v šesti disciplínách a po sečtení všech bodů a časů vystoupil náš tým na nejvyšší stupínek. Získal tak další úspěch pro náš klub! Vyhlášení výsledků, další dávka vaječiny, poklábosení s přítomnými seniory vytvořilo velmi příjemnou náladu v ne zrovna teplém počasí. Odjížděli jsme nejen jako vítězové, ale především s pocitem příjemného prožití odpoledne s novými přáteli a příslibem další spolupráce!
Jiří Opluštil

 

 

 

KS - Beseda se starostou obce Leo Volným

13. června 2018, 13.08 | Beseda se starostou obce panem Leo Volným 6. červen 2018

Uplynula řada měsíců od poslední besedy o rozvoji naší obce.
Ve středu 6. června jsme opět přivítali v našem klubu představitele
obecního úřadu. Hovořilo se o mnohém – připomenut byl
dlouhodobý výhled, otevření opravené kapličky za Chamrádem,
přítomným byly podány informace o dalším postupu v rozjednaných
stavebních dílech. Pozvání na DEN OBCE jsme si vzali k srdci, stejně
jako varování před podvodnými prodejci.
Diskuze se rozvinula kol parkovacích míst, místního rozhlasu, večerního
osvětlení či dopravního značení. Pan starosta je nakloněn činnosti klubu,
my všichni držíme palce, aby zodpovědné a náročné poslání zvládal ve zdraví.
Mgr. Miluše Strakošová

 

 

 

KS - zájezd Lednice a Luhačovice

24. května 2018, 08.43 | LEDNICE – LUHAČOVICE 17. 5. 2018

Po dlouhém čase, kdy jsme si užívali krásného, skoro letního počasí, se nám splnil sen a začalo pršet. Jediná potíž byla, že stejně jako v loňském roce pořádal náš Klub seniorů zájezd za poznáním. V letošním roce jsme se vydali na jižní Moravu. Nejdříve jsme navštívili státní zámek v Lednici, kde jsme si prohlédli reprezentační komnaty bývalých majitelů, Lichtenštejnů. Za stálého deště jsme ještě absolvovali projížďku, naštěstí zastřešenou, vyhlídkovou lodí po kanálech zámeckého parku. V následujícím osobním volnu jsme měli možnost podle zájmu a schopností navštívit Minaret, Janův hrad nebo známý a hojně navštěvovaný zámecký skleník. Při zpáteční cestě jsme se zastavili v přístavu v Petrově, jehož spoluvlastníkem je Mgr. Michal Kalman. Ten byl sice služebně mimo, ale zastoupila ho jeho manželka, od které jsme obdrželi jako sladkou pozornost místní oplatky. S historií obce a přístavu, který je součástí známého Baťova kanálu nás seznámil správce kanálu a průvodce, který nás pozval k návštěvě vyhlášených vinných sklepů. Kdo ví? Potom jsme už jenom na krátkou chvíli navštívili lázeňské město Luhačovice, kde jsme si prohlédli známou kolonádu a okoštovali minerální vody. Pak jsme se sice provlhlí, unavení, ale spokojení vrátili domů.
Snad nám příště už konečné bude přát počasí!
Stanislav Horvath

 

 

 

KS - Krajské sportovní hry MSK 19. 5. 2018

22. května 2018, 11.19 | V sobotu 19. května 2018 se naše družstvo seniorů zúčastnilo sportovního klání ve Frýdku Místku v areálu průmyslové školy. Soutěžilo se v různých disciplínách, většinou dovednostních i s trochou prověrky fyzických schopností. Že jsme nedopadli špatně, svědčí fotografie, medaile a diplomy. Mezi nejúspěšnější se zařadily naše ženy a to konkrétně Hanka Míčková se dvěma medailemi a Mirka Opluštilová s jednou medailí. Čest v kategorii mužů zachránil Jirka Opluštil, také se dvěma medailemi.
Organizátoři okresní organizace SČR zajistili občerstvení, velice chutný oběd v místní jídelně a celý bezchybný program.
Stanislav Horvath

 

 

 

KS - Oslava svátku matek

15. května 2018, 08.43 | DEN MATEK v Klubu seniorů Fryčovice

Den, kdy se vzdává hold matkám má svou tradici i v našem klubu,
projev úcty i uvítání bylo vyřčeno ústy předsedy.
Emočně silné chvíle vzpomínek, ale současně, každý po svém, i připomenutí
našich maminek, které pro nás znamenaly domov i místa, která pro nás,
třebaže po mnoha letech, stále hodně znamenají.
Momenty setkání k lidskému štěstí náleží a k úsměvné pohodě patří vždy
prostřený stůl a přátelé.
To vše bylo pro více jak pět desítek členů ve středu 9. května připraveno.
Tyto významné chvíle jsme v našem klubu jsme prožívali díky obětavým členkám, které nastavily svůj čas a ochotné ruce a my ostatní si prožité chvíle zařadíme k pěkným vzpomínkám.
Mgr. Miluška Strakošová

 

 

 

KS - Poslední volné místa - Zájezd na zámek Lednice a lázně Luhačovice

11. května 2018, 10.18 | 17. 5. 2018 čtvrtek. Cena zájezdu 300 Kč, bližší informace na tel.723 273 657.

 

 

 

KS - Relaxací proti stresu - Beseda s Mgr. Janou Poláškovou

11. května 2018, 10.00 | Relaxací proti stresu beseda s Mgr. Janou Poláškovou

Dopis Adama Prokopa a Barunky Zíkové, přečtený PhDr. Dagmar Kovářů , byl potěšujícím úvodem k setkání. Oba studenti , aktivní účastníci jedné z předchozích besed , svými znalostmi a nadšením vzorně reprezentovali svou ostravskou alma mater. Byli jsme jimi povzneseni a zdá se ,dle jejich pozdravného dopisu, že se i oni cítili v našem prostředí spokojeně a těší se na další shledání a spolupráci.
Téma přednášky Mgr. Jany Poláškové ,, Relaxací proti stresu‘‘ 18. dubna přilákalo 43 posluchačů. Bylo poučné dovědět se mnohé o relaxačních cvičeních , aktivně si vyzkoušet psychologické či jiné techniky dostávání stresu pod kontrolu . Dobíjet energii , přispět k výkonnosti, dobré náladě a tím i ke zdraví chceme všichni . Přednáška byla opět poučná, interesantní , na vysoké úrovni .
Mgr. Miluše Strakošová

 

 

 

KS - POZOR ZMĚNA!!! Zájezd do Polska úterý 29. 5. 2018

11. května 2018, 09.45

 

 

 

Pohádkový les a 24. ročník turistických jízd na kole

7. května 2018, 09.11 | Sobota 26.května 2018 průběžně od 8.00 -11.00
Start a cíl : Fryčovice u Sokolovny
Startovné 30 Kč

 

 

 

Strana výpisu

3

 

Napište nám

Jméno:

E-mail:

Telefon:

 

Text zprávy:

 

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

Doporučené odkazy

fry-relax-centrum.jpg

 

evropska-databanka.jpg   policie-cr.jpg

Počasí

Pondělí 20.05.

20 °C

10 °C

Úterý 21.05.

20 °C

9 °C

Mapa srážek

Mapa oblačnosti

Ke čtení dokumentů

Ostatní

  • Novinky pomocí RSS

    Čtěte aktuální články pomocí RSS

  • Dostávejte nejnovější články z obce přímo do e-mailu.