Organizace

Výstava ovoce a zeleniny - hasičská zbrojnice

29. října 2018, 14.49 | ZO ČZS Fryčovice zve občany obce a širokou veřejnost na již tradiční výstavu ovoce, zeleniny, okrasných a užitkových rostlin, žákovských i uměleckých prací. Součastí výstavy je i včelařská expozice. V sobotu budou pro návštěvníky připraveny chutné domácí koláčky s občerstvením.
HASIČSKÁ ZBROJNICE
2.11. od 15.00 - 18.00
3.11. od 9.00 - 18.00
4.11. od 9.00 - 18.00
5.11. od 9.00 - 13.00

 

 

 

Výlov rybníku "U Hájenky" na Zámrklí

22. října 2018, 09.34 | Myslivecký spolek Vás srdečně zve na tradiční výlov rybníku dne 28. 10. 2018 od 10 hod.

 

 

 

HASIČI A REPUBLIKA 100 LET SPOLU

18. října 2018, 09.19 | SDH Fryčovice 27. 10. 2018 od 18. 30
Bývalé fojství v centru obce.

 

 

 

KS - Beseda s Mgr. Hanou Vrtnou

18. října 2018, 09.03 | Klub seniorů Fryčovice
Setkání s autorkou knih pro děti Mgr. Hankou Vrtnou 3. října 2O18

Chvíle naslouchání o tvorbě a vzniku dětské knihy s fryčovickou autorkou nás aspoň na pár chvil vtáhly do času pohádek. Třebaže i popletených, které se vždy řadily k prvořadým pro své ozvláštnění a zábavným kombinacím. Na chvíli jsme vypadli z reality…
Při čtení úryvku jsme se ponořili do děje další knihy. Zklidnili mysl a nebránili se zvláštní atmosféře prožitků, která nás unášela na vlnách příjemných endorfinů… Setkání s příběhem malé dívenky z knihy Vyprávění pro Anetku bylo stejně intenzivní a příjemné jako setkání s autorkou Mgr. Hankou Vrtnou, jejím povídáním a představením její další knihy s názvem Popletené pohádky.
Snaha vyřešit testy navazující na besedu, i když nám mnohým už unikala jména současných i bývalých dětských autorů, jsme k pohlazení svého ega, dotáhli všichni do zdárného konce.
A pokračování? Je inspirující – zájem o obě knihy podpořil autorku k dalšímu tvoření a nás, seniory , ke zvídavosti o další autorčinu tvořivost.
Popřejme paní Mgr. Hance Vrtné hodně inspirativních nápadů a hlavně čas zažité vnímání světa uvést do psané podoby pohádek či povídání.
Mgr. Miluše Strakošová

 

 

 

Plán činnosti Klubu seniorů Fryčovice ZÁŘÍ - PROSINEC

28. srpna 2018, 09.44

 

 

 

LMK - Minimaketářské nebe v Trnávce 8. 9. 2018

11. července 2018, 07.23

 

 

 

KS - Předprázdninové setkání

3. července 2018, 08.52 | Kouzelné prostředí, nám seniorům již důvěrně známé , nás ve středu 27. června po roce obklopilo svou přívětivostí , sic podmračenou oblohou. Celý den se schylovalo k dešti…I přesto u 58 příchozích zvítězilo rozhodnutí neporušit předprázdninovou tradici, účastnit se předletního setkání v přírodě v kouzelném prostředí rybníka .
Společné párty obohatili svou přítomností přátelé z palkovického KS , kteří navázali na jimi kvalitně uspořádané sportovní klání klubů a přivezli fryčovickému vítěznému týmu diplom a dárky. Setkání bylo víc než srdečné. Žertíky se prokládalo vyprávění, vzpomínalo, připomínala osobní výročí. Od hladiny rybníka se odrážely kapky deště, aby nad hladinu vyskakujícím zvědavým kapříkům byly solidními společníky a klokotavě vrkavá extempore Pepíka z Palkovic přiměla ztišit i upoutat pozornost všech. Obsluha byla v jednom kole, majitelé stále usměvaví, párky chutnaly výtečně a domů se nechtělo. Provázanost klubů byla z kolegiality již víc než zřejmá….
S dobrými přáteli čas rychle běží, přímo pádí…Nastal čas loučení se všemi i s milou návštěvou z Palkovic a poděkovat za vstřícnost a milé přijetí majitelům. Otevřeli jsme náruč prázdninám. Nejsme smutní , vždyť i čas poprázdninový nastavuje dny k dalším setkáním.
Mgr. Miluška Strakošová

 

 

 

KS - Sportovní klání v Palkovicích

25. června 2018, 15.24 | Dne 13. 6. 2018 jsme byli pozváni senior klubem Palkovice na smažení vaječiny spojené se sportovním kláním čtyřčlenných týmů. Této mise se zúčastnil osvědčený tým, který již měl zkušenost ze soutěží seniorů ve Frýdku -Místku. Přijetí na sportovišti u knihovny na Myslíku bylo velmi vřelé. Po ochutnávce první dávky vaječiny jsme se pustili do soutěžení. Náš tým, ve složení Zdenek a Hanka Míčkovi a Jirka a Mirka Opluštilovi si vedl velmi zdatně. Soutěžilo se v šesti disciplínách a po sečtení všech bodů a časů vystoupil náš tým na nejvyšší stupínek. Získal tak další úspěch pro náš klub! Vyhlášení výsledků, další dávka vaječiny, poklábosení s přítomnými seniory vytvořilo velmi příjemnou náladu v ne zrovna teplém počasí. Odjížděli jsme nejen jako vítězové, ale především s pocitem příjemného prožití odpoledne s novými přáteli a příslibem další spolupráce!
Jiří Opluštil

 

 

 

KS - Beseda se starostou obce Leo Volným

13. června 2018, 13.08 | Beseda se starostou obce panem Leo Volným 6. červen 2018

Uplynula řada měsíců od poslední besedy o rozvoji naší obce.
Ve středu 6. června jsme opět přivítali v našem klubu představitele
obecního úřadu. Hovořilo se o mnohém – připomenut byl
dlouhodobý výhled, otevření opravené kapličky za Chamrádem,
přítomným byly podány informace o dalším postupu v rozjednaných
stavebních dílech. Pozvání na DEN OBCE jsme si vzali k srdci, stejně
jako varování před podvodnými prodejci.
Diskuze se rozvinula kol parkovacích míst, místního rozhlasu, večerního
osvětlení či dopravního značení. Pan starosta je nakloněn činnosti klubu,
my všichni držíme palce, aby zodpovědné a náročné poslání zvládal ve zdraví.
Mgr. Miluše Strakošová

 

 

 

KS - zájezd Lednice a Luhačovice

24. května 2018, 08.43 | LEDNICE – LUHAČOVICE 17. 5. 2018

Po dlouhém čase, kdy jsme si užívali krásného, skoro letního počasí, se nám splnil sen a začalo pršet. Jediná potíž byla, že stejně jako v loňském roce pořádal náš Klub seniorů zájezd za poznáním. V letošním roce jsme se vydali na jižní Moravu. Nejdříve jsme navštívili státní zámek v Lednici, kde jsme si prohlédli reprezentační komnaty bývalých majitelů, Lichtenštejnů. Za stálého deště jsme ještě absolvovali projížďku, naštěstí zastřešenou, vyhlídkovou lodí po kanálech zámeckého parku. V následujícím osobním volnu jsme měli možnost podle zájmu a schopností navštívit Minaret, Janův hrad nebo známý a hojně navštěvovaný zámecký skleník. Při zpáteční cestě jsme se zastavili v přístavu v Petrově, jehož spoluvlastníkem je Mgr. Michal Kalman. Ten byl sice služebně mimo, ale zastoupila ho jeho manželka, od které jsme obdrželi jako sladkou pozornost místní oplatky. S historií obce a přístavu, který je součástí známého Baťova kanálu nás seznámil správce kanálu a průvodce, který nás pozval k návštěvě vyhlášených vinných sklepů. Kdo ví? Potom jsme už jenom na krátkou chvíli navštívili lázeňské město Luhačovice, kde jsme si prohlédli známou kolonádu a okoštovali minerální vody. Pak jsme se sice provlhlí, unavení, ale spokojení vrátili domů.
Snad nám příště už konečné bude přát počasí!
Stanislav Horvath

 

 

 

Strana výpisu

3

 

Napište nám

Jméno:

E-mail:

Telefon:

 

Text zprávy:

 

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

Doporučené odkazy

fry-relax-centrum.jpg

 

evropska-databanka.jpg   policie-cr.jpg

Počasí

Středa 24.07.

33 °C

15 °C

Čtvrtek 25.07.

34 °C

15 °C

Mapa srážek

Mapa oblačnosti

Ke čtení dokumentů

Ostatní

  • Novinky pomocí RSS

    Čtěte aktuální články pomocí RSS

  • Dostávejte nejnovější články z obce přímo do e-mailu.