Organizace

7. ročník - Minimaketářské nebe v Trnávce konané 5. 9. 2015

2. října 2015, 07.23 | Minimaketářské nebe v Trnávce, 7.ročník

5.9.2015

Letošního již 7.ročníku se přes některé omluvenky nakonec zúčastnilo 14 modelářů. Počasí se opět vydařilo, po lehce zamračeném ránu se během dne vyjasnilo a nakonec svítilo sluníčko.

Na soutěži jsme mohli shlédnout celkem 34 modelů, 21 v kategorii M-min (poháněných gumovým svazkem), 7 v kategorii M-CO2/el. (poháněných motorky na stlačený kysličník uhličitý resp. elektromotor) a 6 modelů RC-min (minimakety řízeny dálkovým ovládáním). Opět přijeli modeláři z Prahy, Brna, Uherského Hradiště, Frenštátu pod Radhoštěm, Havířova a Kunčic pod Ondřejníkem.
I letos jsme mohli vidět několik novinek. Bristol M-1C Antonína Alfery je opravdovým vrcholem minimaket. Další také velmi pěkné makety přivezli Jiří Tamfal z Opavy - Avia BH-7A a Avia BH-21 a Michal Křepelka z Prahy – Kokusai Ta-Go. Dalšími letošními novinkami, které někteří viděli už v Brně na květnovém Openscale byly Cessna 140 Antonína Alfery a Cessna O-IE Birg Dog jeho syna Jirky Alfery. Naprostým unikátem byl hydroplán Kawanishi E15 K1 Shiun Jiřího Doležela z Brna s protiběžnými vrtulemi.
Po mnoha letech jsme na soutěži uvítali jednoho ze zakladatelů minimaket v ČR Zdeňka Rašku z Frenštátu pod Radhoštěm.
Menším oříškem byl letos velký párty stan. Nakonec se jej po hodině usilovné práce pořadatelů i soutěžících podařilo postavit a soutěž mohla být zahájena.
V rámci urychlení statické části (bodování shodnosti se vzorem, kvality zpracování a složitosti modelu) byly ustaveny čtyři bodovací dvojice. I tak bodování zabralo 2 hodiny a létat se začalo až kolem 11. hodiny
Velkým štěstím letos bylo, že velký lán kukuřice v těsném sousedství letiště, byl během týdne před soutěží téměř sklizen a nehrozila tak ztráta modelů. I tak na žádost některých soutěžících bylo startoviště posunuto o skoro 100 metrů před párty stan, aby se vyloučila možnost přistání modelů do nedalekého lesíka.
Soutěž modelů poháněných gumou (M-min) vyhrál Jiří Alfery z Pohořelic s modelem Cessna O-IE Birg Dog, druhé místo obsadil domácí Dušan Garba se starším modelem Spinks Akromaster, třetí místo pak nestor této kategorie Lubomír Koutný z Brna s modelem Pearson-Williams Mr.Smoothie.
Kategorii M-CO2/el. ovládl Michal Křepelka z Prahy s maketou československého letounu Bestiola Be-60, jehož druhý model Siemens E I by mohl obsadit druhé místo. Teprve třetí nejlepší výsledek dosáhl druhý v pořadí Antonín Alfery z Pohořelic s modelem WKF 80.05. Třetí na stupních vítězů byl Martin Huk z Prahy s modelem Siebel 202.
V kategorii RC-min zvítězil stejně jako loni Pavel Stráník z Brna s modelem D.H.71 Tiger Moth. Na druhé místo se letos propracoval Martin Huk z Prahy s modelem Boeing P-26. Třetí místo pak patřilo nové tváři mezi minimaketáři Radkovi Paličkovi z Brna s modelem Letov Š 3.
Na závěr soutěže byli nejlepší odměněni cenami, které tradičně poskytl hlavní sponzor firma JETI model z Příbora a Small Flying Aeroplanes.
Poděkování tak patří jak sponzorům, tak i všem pořadatelům v čele s Pavlem Laníkem a Stanislavem Horvátem. I letos odjížděli všichni účastníci spokojeni s příslibem účasti i v příštím ročníku Minimaketářského nebe v Trnávce.

Dušan Garba

Fotografie: Pavel Laník, Jan Drážek, Radek Palička, Stanislav Horváth

Popisky k fotografiím:
1. Bodovací stan s bodovači a sličnými slečnami z občerstvení
2. Stojánka modelů RC-min
3. Pavel Stráník boduje model Antonína Alfery Bristol M1C
4. Bestiola Be 60 Michal Křepelky, vítězný model M-CO2/el.
5. Racek R-7 a Mr.Smoothie L. Koutného, Granger Archeopteryx V. Alfery a Bristol M1C M. Křepelky
6. Letité modely jednoho ze zakladatelů minimaket Zdeňka Rašky, Z-37 Agro Turbo a Fleet Canuck 80
7. Bodovači Jirka a Jirka, Alfery a Doležel při hodnocení modelů M-min
8. RC minimaketa sovětského Po-2 od Jana Drážka
9. Embraer Tucano a BD-4 M.Huka, Kawanishi E15 K1 SHIUN J.Doležela
10. RC-min Aero A-18 hodnotí domácí bodovači S.Horváth, J.Masopust a P.Laník
11. Letos přijel i nestor minimaket Zdeněk Raška z Frenštátu p. R.
12. Antonín Alfery při přípravě Cessny 140, asistuje jeho syn Jiří
13. Svoji Avii BH-7A startuje Jiří Tamfal
14. Vítěznou Cessnu Bird Dog Jiřího Alfery si prohlíží Martin Huk

 

 

 

13. BAZÁREK DĚTSKÉHO A DÁMSKÉHO OBLEČENÍ

7. září 2015, 10.46 | Kulturní sál Obecního domu Fryčovice

 

 

 

Myslivecké sdružení - POSEZENÍ U PAMĚTNÍHO KAMENE v oboře Sovinec

21. srpna 2015, 09.50 | Myslivecké sdružení pořádá 29. 8. 2015 od 14. hod. v oboře Sovinec POSEZENÍ U PAMĚTNÍHO KAMENE.

 

 

 

Oslavy 120 let SDH Fryčovice - 18. 7. 2015

17. června 2015, 10.35

 

 

 

Výroční schůze

6. května 2015, 07.51 | Výroční schůze KS ve Fryčovicích se v letošním roce uskutečnila v pátek 17.dubna 2015 v sále KD. Navzdory chladnému a deštivému počasí se setkání seniorů zúčastnilo asi 90 členů a přátel. O provoz kuchyně a obsluhu se jako jiná léta postaral tým zkušených členek klubu. Místní bar byl také dobře zásoben a tak se mohlo začít. O to se postaraly dětí z místní mateřské školy, které pod vedením paní učitelek předvedly pásmo písniček, básniček a tanečků. Pak následovalo zhodnocení činnosti za uplynulý rok v podání předsedkyně klubu Dany Měkýšové. Pokladní zprávu přednesla nová členka výboru paní Libuše Vrtná a jednatelka Ludmila Babincová přítomné seznámila se stavem členské základny, která z důvodů zdravotních a vyššího věku zaznamenává klesající trend. Po ukončení této oficiální části jsme se mohli věnovat volné zábavě. K tanci a poslechu nám hrála paní doktorka Chalupová se svými přáteli a o bohatou tombolu se věcnými dary postarali místní sponzoři, zač jim patří velký dík. Každý si našel svůj způsob zábavy a tak se v příjemné atmosféře mezi přáteli a známými, končilo až v pozdních nočních hodinách. Nic nám nebrání v tom, abychom v plné síle a zdraví vstoupili do 22. roku činnosti Klubu seniorů ve Fryčovicích a doufali, že se k nám přidají zájemci z řad mladších ročníků. Jste vítání každou středu od 15 hod. v KS v prostorách staré školy, naproti pomníků obětem 2. světové války.

 

 

 

Strana výpisu

6

 

Napište nám

Jméno:

E-mail:

Telefon:

 

Text zprávy:

 

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

Doporučené odkazy

fry-relax-centrum.jpg

 

evropska-databanka.jpg   policie-cr.jpg

Počasí

Pondělí 20.05.

20 °C

10 °C

Úterý 21.05.

20 °C

9 °C

Mapa srážek

Mapa oblačnosti

Ke čtení dokumentů

Ostatní

  • Novinky pomocí RSS

    Čtěte aktuální články pomocí RSS

  • Dostávejte nejnovější články z obce přímo do e-mailu.