Klub seniorů

KS - BESEDA KOSTARIKA - Ing. Petr Laník

8. listopadu 2018, 10.22 | Kostarika Ing. Petr Laník 17. říjen 2018

Ve středu 17. října 2018 si přišly tři desítky členů vyslechnout povídání
cestovatele pana Ing. Petra Laníka z Hukvald
o perle Střední Ameriky - KOSTARICE.
Už sám název Costa Rica oslovil posluchače tajemností . Informace o zemi kávy ,čokolády , banánů ,
krásné flory i zrádné fauny a zajímavých míst byly hodně poučné . Ing. Laník posluchače zaujal a
neodmítl naše pozvání na další setkání a listopadové vyprávění o cestovatelských zážitcích,tentokráte z Madagaskaru.
Mgr. Miluše Strakošová

 

 

 

KS - KRAJSKÉ SPORTOVNÍ HRY SENIORŮ BÍLOVEC 13. 9. 2018

8. listopadu 2018, 10.19 | KRAJSKÉ SPORTOVNÍ HRY SENIORŮ - Bílovec 13. září 2018

Seniore, buď fit. S tímto přesvědčením, natěšeni a s odhodláním dát do sportovního klání poslední kapku potu ,se náš sportovní tým Klubu seniorů ve Fryčovicích ve složení Mirky a Jiřího Opluštilových, Věrky Hodinové, Hanky a Zdeňka Míčkových , Ing. Jiřího Volného , Jiřího Strakoše a Standy Horvatha rozjeli hájit barvy Fryčovic. Mnozí po zkušenostech minulých klání seniorů ve Frýdku Místku a v Palkovicích věnovali letní pohodu občasným tréninkům, jiní teorii jak na to . Zkompletováním celého týmu vyrazili 13.září 2018 po vlastní ose směr Bílovec. Účast seniorských týmů byla značná, soutěžilo se v 11 disciplínách a ve věkových kategoriích . Ale kdo má na Fryčovjaka odkojeného Ondřejnicí ,pěšími túrami na Sovinec a výstupy na Hůrky ? Zpevněné svaly , dokonalost v soustředění a pocit zodpovědnosti dokázaly své. Naši borci získali 6 zlatých, 2 stříbrné a 2 bronzové medaile. Celkovým vítězem mužů do 70 let ve víceboji se stal Jirka Opluštil. Kromě medailí získali naši atleti spousty nových zážitků a navázali nová přátelství. Gratulujeme. Mgr. Miluše Strakošová

 

 

 

KS - Beseda s Mgr. Hanou Vrtnou

18. října 2018, 09.03 | Klub seniorů Fryčovice
Setkání s autorkou knih pro děti Mgr. Hankou Vrtnou 3. října 2O18

Chvíle naslouchání o tvorbě a vzniku dětské knihy s fryčovickou autorkou nás aspoň na pár chvil vtáhly do času pohádek. Třebaže i popletených, které se vždy řadily k prvořadým pro své ozvláštnění a zábavným kombinacím. Na chvíli jsme vypadli z reality…
Při čtení úryvku jsme se ponořili do děje další knihy. Zklidnili mysl a nebránili se zvláštní atmosféře prožitků, která nás unášela na vlnách příjemných endorfinů… Setkání s příběhem malé dívenky z knihy Vyprávění pro Anetku bylo stejně intenzivní a příjemné jako setkání s autorkou Mgr. Hankou Vrtnou, jejím povídáním a představením její další knihy s názvem Popletené pohádky.
Snaha vyřešit testy navazující na besedu, i když nám mnohým už unikala jména současných i bývalých dětských autorů, jsme k pohlazení svého ega, dotáhli všichni do zdárného konce.
A pokračování? Je inspirující – zájem o obě knihy podpořil autorku k dalšímu tvoření a nás, seniory , ke zvídavosti o další autorčinu tvořivost.
Popřejme paní Mgr. Hance Vrtné hodně inspirativních nápadů a hlavně čas zažité vnímání světa uvést do psané podoby pohádek či povídání.
Mgr. Miluše Strakošová

 

 

 

Setkání seniorů s panem starostou Leo Volným na myslivecké chatě

1. října 2018, 13.58 | Setkání seniorů s panem starostou Leo Volným na myslivecké chatě 19. září 2018

Prožili jsme opět jedno z krásných setkání , na která se nezapomíná. Počasí 19. září bylo vyladěno do posledních nuancí a 40 seniorů v očekávání věcí příštích spěchalo pěšmo či bylo vyvezeno auty k cíli našeho setkání , k návštěvě myslivecké chaty na Sovinci. Přivítání panem starostou bylo vskutku originální a prolínalo setkáním. Mnohá fakta z jeho vyprávění o založení obory, zkušenostech a chovu jelence byla zajímavá a současně pro nás poučná. Využili jsme setkání k poblahopřání sportovcům KS k jejich skvělým sportovním výsledkům dosažených v Bílovci a pak jen obdivovali klid zátiší, pohodu a povídali si a povídali… Vše bylo vyladěno do nejmenších podrobností, vaječina skvělá, pivo mělo říz a káva správnou pěnu. I jelenci a srnčátka byli mnohým nakloněni svým předváděním. A že s mírou zazvonily skleničky, o tom nemůže být pochyb. Obrovský dík patří panu starostovi za umožnění setkání, eventuality a hlavně čas, který nám věnoval, děkujeme paní Daně Glombíčkové za ochotu a pracovní přínos ke zdaru akce. Poděkování zaslouží všichni, kteří se podíleli na přípravě chutné krmě. Zase kus sentimentu obohatil mysl a vzpomínky vždy, pro nás letitější, mívají svou váhu.

 

 

 

Plán činnosti Klubu seniorů Fryčovice ZÁŘÍ - PROSINEC

28. srpna 2018, 09.44

 

 

 

KS - Předprázdninové setkání

3. července 2018, 08.52 | Kouzelné prostředí, nám seniorům již důvěrně známé , nás ve středu 27. června po roce obklopilo svou přívětivostí , sic podmračenou oblohou. Celý den se schylovalo k dešti…I přesto u 58 příchozích zvítězilo rozhodnutí neporušit předprázdninovou tradici, účastnit se předletního setkání v přírodě v kouzelném prostředí rybníka .
Společné párty obohatili svou přítomností přátelé z palkovického KS , kteří navázali na jimi kvalitně uspořádané sportovní klání klubů a přivezli fryčovickému vítěznému týmu diplom a dárky. Setkání bylo víc než srdečné. Žertíky se prokládalo vyprávění, vzpomínalo, připomínala osobní výročí. Od hladiny rybníka se odrážely kapky deště, aby nad hladinu vyskakujícím zvědavým kapříkům byly solidními společníky a klokotavě vrkavá extempore Pepíka z Palkovic přiměla ztišit i upoutat pozornost všech. Obsluha byla v jednom kole, majitelé stále usměvaví, párky chutnaly výtečně a domů se nechtělo. Provázanost klubů byla z kolegiality již víc než zřejmá….
S dobrými přáteli čas rychle běží, přímo pádí…Nastal čas loučení se všemi i s milou návštěvou z Palkovic a poděkovat za vstřícnost a milé přijetí majitelům. Otevřeli jsme náruč prázdninám. Nejsme smutní , vždyť i čas poprázdninový nastavuje dny k dalším setkáním.
Mgr. Miluška Strakošová

 

 

 

KS - Sportovní klání v Palkovicích

25. června 2018, 15.24 | Dne 13. 6. 2018 jsme byli pozváni senior klubem Palkovice na smažení vaječiny spojené se sportovním kláním čtyřčlenných týmů. Této mise se zúčastnil osvědčený tým, který již měl zkušenost ze soutěží seniorů ve Frýdku -Místku. Přijetí na sportovišti u knihovny na Myslíku bylo velmi vřelé. Po ochutnávce první dávky vaječiny jsme se pustili do soutěžení. Náš tým, ve složení Zdenek a Hanka Míčkovi a Jirka a Mirka Opluštilovi si vedl velmi zdatně. Soutěžilo se v šesti disciplínách a po sečtení všech bodů a časů vystoupil náš tým na nejvyšší stupínek. Získal tak další úspěch pro náš klub! Vyhlášení výsledků, další dávka vaječiny, poklábosení s přítomnými seniory vytvořilo velmi příjemnou náladu v ne zrovna teplém počasí. Odjížděli jsme nejen jako vítězové, ale především s pocitem příjemného prožití odpoledne s novými přáteli a příslibem další spolupráce!
Jiří Opluštil

 

 

 

KS - Beseda se starostou obce Leo Volným

13. června 2018, 13.08 | Beseda se starostou obce panem Leo Volným 6. červen 2018

Uplynula řada měsíců od poslední besedy o rozvoji naší obce.
Ve středu 6. června jsme opět přivítali v našem klubu představitele
obecního úřadu. Hovořilo se o mnohém – připomenut byl
dlouhodobý výhled, otevření opravené kapličky za Chamrádem,
přítomným byly podány informace o dalším postupu v rozjednaných
stavebních dílech. Pozvání na DEN OBCE jsme si vzali k srdci, stejně
jako varování před podvodnými prodejci.
Diskuze se rozvinula kol parkovacích míst, místního rozhlasu, večerního
osvětlení či dopravního značení. Pan starosta je nakloněn činnosti klubu,
my všichni držíme palce, aby zodpovědné a náročné poslání zvládal ve zdraví.
Mgr. Miluše Strakošová

 

 

 

KS - zájezd Lednice a Luhačovice

24. května 2018, 08.43 | LEDNICE – LUHAČOVICE 17. 5. 2018

Po dlouhém čase, kdy jsme si užívali krásného, skoro letního počasí, se nám splnil sen a začalo pršet. Jediná potíž byla, že stejně jako v loňském roce pořádal náš Klub seniorů zájezd za poznáním. V letošním roce jsme se vydali na jižní Moravu. Nejdříve jsme navštívili státní zámek v Lednici, kde jsme si prohlédli reprezentační komnaty bývalých majitelů, Lichtenštejnů. Za stálého deště jsme ještě absolvovali projížďku, naštěstí zastřešenou, vyhlídkovou lodí po kanálech zámeckého parku. V následujícím osobním volnu jsme měli možnost podle zájmu a schopností navštívit Minaret, Janův hrad nebo známý a hojně navštěvovaný zámecký skleník. Při zpáteční cestě jsme se zastavili v přístavu v Petrově, jehož spoluvlastníkem je Mgr. Michal Kalman. Ten byl sice služebně mimo, ale zastoupila ho jeho manželka, od které jsme obdrželi jako sladkou pozornost místní oplatky. S historií obce a přístavu, který je součástí známého Baťova kanálu nás seznámil správce kanálu a průvodce, který nás pozval k návštěvě vyhlášených vinných sklepů. Kdo ví? Potom jsme už jenom na krátkou chvíli navštívili lázeňské město Luhačovice, kde jsme si prohlédli známou kolonádu a okoštovali minerální vody. Pak jsme se sice provlhlí, unavení, ale spokojení vrátili domů.
Snad nám příště už konečné bude přát počasí!
Stanislav Horvath

 

 

 

KS - Krajské sportovní hry MSK 19. 5. 2018

22. května 2018, 11.19 | V sobotu 19. května 2018 se naše družstvo seniorů zúčastnilo sportovního klání ve Frýdku Místku v areálu průmyslové školy. Soutěžilo se v různých disciplínách, většinou dovednostních i s trochou prověrky fyzických schopností. Že jsme nedopadli špatně, svědčí fotografie, medaile a diplomy. Mezi nejúspěšnější se zařadily naše ženy a to konkrétně Hanka Míčková se dvěma medailemi a Mirka Opluštilová s jednou medailí. Čest v kategorii mužů zachránil Jirka Opluštil, také se dvěma medailemi.
Organizátoři okresní organizace SČR zajistili občerstvení, velice chutný oběd v místní jídelně a celý bezchybný program.
Stanislav Horvath

 

 

 

Strana výpisu

1

 

Napište nám

Jméno:

E-mail:

Telefon:

 

Text zprávy:

 

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

Doporučené odkazy

fry-relax-centrum.jpg

 

evropska-databanka.jpg   policie-cr.jpg

Počasí

Pátek 16.11.

10 °C

-1 °C

Sobota 17.11.

9 °C

-2 °C

Mapa srážek

Mapa oblačnosti

Ke čtení dokumentů

Ostatní

  • Novinky pomocí RSS

    Čtěte aktuální články pomocí RSS

  • Dostávejte nejnovější články z obce přímo do e-mailu.