Klub seniorů

KS - Relaxací proti stresu - Beseda s Mgr. Janou Poláškovou

11. května 2018, 10.00 | Relaxací proti stresu beseda s Mgr. Janou Poláškovou

Dopis Adama Prokopa a Barunky Zíkové, přečtený PhDr. Dagmar Kovářů , byl potěšujícím úvodem k setkání. Oba studenti , aktivní účastníci jedné z předchozích besed , svými znalostmi a nadšením vzorně reprezentovali svou ostravskou alma mater. Byli jsme jimi povzneseni a zdá se ,dle jejich pozdravného dopisu, že se i oni cítili v našem prostředí spokojeně a těší se na další shledání a spolupráci.
Téma přednášky Mgr. Jany Poláškové ,, Relaxací proti stresu‘‘ 18. dubna přilákalo 43 posluchačů. Bylo poučné dovědět se mnohé o relaxačních cvičeních , aktivně si vyzkoušet psychologické či jiné techniky dostávání stresu pod kontrolu . Dobíjet energii , přispět k výkonnosti, dobré náladě a tím i ke zdraví chceme všichni . Přednáška byla opět poučná, interesantní , na vysoké úrovni .
Mgr. Miluše Strakošová

 

 

 

KS - POZOR ZMĚNA!!! Zájezd do Polska úterý 29. 5. 2018

11. května 2018, 09.45

 

 

 

KS - Zájezd na zámek Lednice a lázně Luhačovice 17. 5. 2018

26. března 2018, 13.32 | 17. května 2018 odjezd v 5.30 od Sokolovny. Cena 300 Kč, platba 2.května v klubu seniorů.

 

 

 

KS - Písní vítáme jaro

26. března 2018, 13.12 | Písní vítáme jaro 21. března 2018

Letos se nám jaro stále vyhýbá, občas jen zbrkle nakoukne a zase se někam schová. Třeba za studenou frontu a my stále teplými čepicemi kryjeme jarní excesy. V klubu bylo ve středu příjemně teploučko, harmonika čekala na pokyn a přítomní ladili do písničky. A zpívalo se o dušu … Dostali jsme slovu, pozdravili písní první jarní den, ale ty, jaro, jsi nám letos zůstalo něco dlužno…
Mgr. Miluše Strakošová

 

 

 

KS - sportovní zápolení

20. března 2018, 13.27 | Sportovní zápolení - 14 . březen 2018

Předjaří nabíralo sílu a poznenáhlu dávalo o sobě vědět, v klubu naplánované sportovní zápolení mělo pozvednout mysl i členy ze židlí. Šlo o to - aktivně protáhnout tělo po zimě, restartovat mysl. Aktivní příchozí si neváhali vybrat jednu z nabízených disciplín a spontánně se do programu zapojovali. Kdo chtěl, užil si i povídání a kdo se zalekl, zůstal doma - těch bylo tentokrát více i když účast dvou desítek členů se nezdá být zanedbatelná... Míření na terč šipkou a venku se vzduchovkou na terč daly průchod soustředění, ale i veselí. Brejličky se rosily, ale ruce netřásly. Nemohly, už kvůli ctižádosti. U dvou stolíků se mastily žolíky, střídalo obsazení , kibicovalo i ujasňovala pořadí. Z uspokojených pohledů bylo patrné, že komu karty v ruce šustí, toho štěstí neopustí. Kéž by tomu tak bylo , dnes a vždycky.
Mgr. Miluše Strakošová

 

 

 

KS - Oslava MDŽ v Klubu seniorů Fryčovice

12. března 2018, 09.12 | Oslava MDŽ v Klubu seniorů Fryčovice středa 7. březen 2018

S brilantním chováním mužů se maminky, báby i prabáby v našem klubu setkávají každý týden. To středeční, které předcházelo 8. březnu, bylo ještě o nějaký level výš výrazněji postavené. Přivítání při vstupu, sváteční úbor předsedy, připravené vázy, úsměvy…
,,Neopouštíme tradice, ctíme svátek všech žen, ať hezký pro Vás všechny je dnešní den,, - povzbudivá slova předsedy uvedla setkání a předcházela obdarovávání žen snítkou květů .Padla i pusa , nebylo jich hodně , záleželo jen na odvaze gratulantů . Nevadí , vždyť doma máme své dědečky, kteří nám to vynahradí….
Talíře se zákuskem a pohoštěním na čisťounkých ubrusech byly jako vždy příjemným odreagováním. I sluníčko po dlouhé zimě na moment zvědavě zakouklo. A pak se už jen povídalo, povídalo. Ach, zase ta akustika…Aby nám nic neuniklo, museli jsme se víc semknout. A tak podle pravdy jsme měli zase k sobě o kus blíž.
Mgr. Miluše Strakošová

 

 

 

Plán činnosti Klubu seniorů Fryčovice

12. března 2018, 09.08

 

 

 

Klub seniorů - zabijačkové hody

28. února 2018, 14.01 | O Popeleční středě jsme zahájili postní dobu besedou o správné výživě , abychom nabytými znalostmi prospěli svému tělu a kondici. Tok postních dní do Velikonoc se jevil pro feinšmekry příliš dlouhý a připomenutí libých vůní bylo pouze lehkým odlehčením a osvěžením. Událo se 23. února 2018 pod rouškou nefalšovaných vepřových hodů a společné dvojité večeře. Mladí v pátek spěchali na Šibřinky, starší do klubu. A že jich bylo- téměř šedesát, kteří přišli, vytrvali a chválili. Ochotní členové klubu zajistili pozorný servis ku spokojenosti všech. Vážili jsme si každého sousta, protože zítra zase všichni vklouzneme do půstu.

 

 

 

Klub seniorů - rozloučení s paní Danuškou Měkýšovou

26. února 2018, 11.05 | S bolestí v srdci jsme 28. ledna 2018 přijali zprávu o úmrtí
paní Danušky Měkýšové,
dlouholeté předsedkyně a zakladatelky Klubu seniorů Fryčovice.
Jejím odchodem ztrácí náš klub výraznou osobnost, přední představitelku a zkušeného činovníka.
Pietní rozloučení se konalo 7. února 2018 v klubových prostorách za účasti rodinných příslušníků a přizvaných hostů .
Společně jsme prožívali bolestné chvíle, blízké duši jsme vzdali hold, dávali své poslední sbohem. Její odkaz a naše poděkování v nás zůstává….Čest její památce.
Klub seniorů Fryčovice

 

 

 

KS - Přednáška - Zdravé tuky

21. února 2018, 10.27 | Zdravé tuky Mgr. Jitka Knapková , Adam Prokop

Začíná postní doba. Chtěli jsme si upravit nonsens v naší stravě a být prospěšní našemu tělu nejen v době půstu . Beseda Zdravé tuky , patřičně načasovaná na Popeleční středu, od které se půst odvíjí , mnohé přítomné v názorech , co se chuti týče , rozdělovala . Všichni však táhli za jeden provaz v názoru - myslet na své zdraví. Názvy prospěšných tuků , olejů , semínek a pomazánek prostupovaly ukázkami Mgr. Jitky Knapkové a Adama Prokopa . Bohatá degustace , připravená PhDr.Dagmar Kovářů a Barborkou Zikovou, přinesla mnohá překvapení - uhodl málokdo.Tak vzhůru do prodejen ZDRAVÉ VÝŽIVY pro zeleninový tataráček , semínka lněná a chia i škvarkovou pomazánku bez cholesterolu. Ať jsme zdraví a dlouho. Mgr. Miluše Strakošová

 

 

 

Strana výpisu

2

 

Napište nám

Jméno:

E-mail:

Telefon:

 

Text zprávy:

 

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

Doporučené odkazy

fry-relax-centrum.jpg

 

evropska-databanka.jpg   policie-cr.jpg

Počasí

Sobota 20.10.

16 °C

4 °C

Neděle 21.10.

15 °C

1 °C

Mapa srážek

Mapa oblačnosti

Ke čtení dokumentů

Ostatní

  • Novinky pomocí RSS

    Čtěte aktuální články pomocí RSS

  • Dostávejte nejnovější články z obce přímo do e-mailu.