Klub seniorů

KS - Rallye Paříž - Dakar - pan Petr Hamerla

28. listopadu 2017, 08.20 | Závod RALLYE Paříž –Dakar náleží k nejtěžším sportovním závodům světa, prodrat se k vítězství je o to víc svízelnější. Karel Loprais se svým týmem vítězství získal několik, k šestým vavřínům dojel s posádkou Josefa Kalivody a Petra Hamerly. Právě Petr Hamerla přijal 15. listopadu 2017 pozvání našeho klubu a zaujal přítomné svým vyprávěním i osobní skromností. I tak jsme jeho účast v Lopraisově týmu chápali jako kus odvahy, lidského hrdinství, plného nasazení a současně odříkání, obav i odvahy, ale současně i nezměrné radosti z dosažených vítězství.
Mgr. Miluše Strakošová

 

 

 

Tvarůžkové hody

2. listopadu 2017, 09.10 | Tvarůžkové hody

Ve středu 25. října prostoupilo prostředí Klubu seniorů osobité aróma. Libá, ne nijak vtírající se vůně, doprovázela přípravu tvarůžkových hodů - přípravy syrečků na různý způsob. Čas předpřípravy byl přesně určen. Stanovenou dobu spočívaly tvarůžkové propriety tiše, ač netrpělivě v očekávání, pečlivě opečovávány pivečkem v přiměřené teplotě ve sklepení jednoho z blízkých domů.
Zájem členů předčil očekávání, klub praskal ve švech a účast, možná i ze zvídavosti, předčila prezentaci na vánočních setkáních. Přípravný tým měl plné ruce práce i tvarglí, ale námahu a elán do přípravy vloženou, vyvážila skvělá chuť nabízených dobrůtek, nadšení členů i talíře jako vymetené po skončení akce.
Přivítali jsme i dva milé hosty - PhDr. Dagmar Kovářů a pana Miroslava Schwarze, kteří neodmítli naše pozvání. Pro pár jedinců odmítajících zdravou stravu, byly servírovány řízky.
Vše bylo skvěle zdokumentováno Pavlem Laníkem vytvořením alba fotografií s dovětky na PC. Podle ohlasu členů tato akce bude zařazena i pro příště do aktivit klubu.
Mgr. Miluše Strakošová

 

 

 

Klub seniorů pořádá zájezd do Polska 19. 10. 2017

13. října 2017, 08.25 | Odjezd v 7.00 od Sokolovny. Objednávat u paní Sochové tel. 736 241 010

 

 

 

KS - Slovensko - Orava

2. října 2017, 09.22 | Slovensko - Orava
Když jsme se ráno ve čtvrtek 21. září 2017 vzbudili, tak jsme doufali, že se počasí přece jenom umoudří a přestane pršet. Autobus společnosti ARRIVA MORAVA a. s. s naším kmenovým řidičem Mirkem Schwarzem nás očekával u Sokolky a postupně jsme přistupovali, abychom mohli vyrazit za očekáváním něčeho zajímavého od našich slovenských sousedů. Do cíle naší cesty jsme dorazili krátce před polednem. Loď MP Orava nás už v přístavu očekávala a tak nic nebránilo našemu nalodění. Po usazení do prostorné kabiny jsme mohli odrazit od břehu. Po půl hodině klidné plavby jsme přistáli u mola na Slaninském ostrově, zvaném také Ostrov umění a po menších problémech se zvednutou hladinou přehrady a úpravě mola jsme mohli vystoupit na pevnou půdu ostrova. Prošli jsme se po starém historickém hřbitově, obhlédli kostel Povýšení sv. Kříže a nahlédli do bývalé hrobky, kde je instalována expozice zatopených obcí a budování přehrady v roce 1954. Po návratu do domovského přístaviště jsme měli v místním baru „Zátoka" připraven chutný oběd a také měli možnost se občerstvit. Za stálého deště jsme se přesunuli krásnou scenérií Oravských hor do skanzenu Vychylovka. Pořád prší a tak musíme oželet i plánovanou projížďku historickou úvraťovou železnicí. Po krátké prohlídce fotografií a shlédnutí filmu můžeme zase pokračovat a zastavit se ve Staré Bystrici a prohlédnout si první Slovenský orloj, který je nejpřesnější na světě, jelikož je řízen počítačem. Po odbití šestnácté hodiny schováváme deštníky a pokračujeme v cestě domů. Už nám zbývá po cestě navštívit jenom pivovar "Koníček" ve Vojkovicích. V jeho prostorách je restaurace spojená s cukrárnou a tak si přijdou na své i milovníci něčeho sladkého. Domů jsme se vrátili sice provlhlí, ale s novými zážitky s návštěvy Oravy, kdysi tak chudého kraje.

Stanislav Horvath

 

 

 

Klub seniorů pořádá jednodenní zájezd na Oravskou přehradu a okolí

28. srpna 2017, 09.46 | Zájezd se koná 21. září 2017 odjezd v 7.00
Projedeme se lodí, navštívíme Slanický ostrov umění, muzeum a skanzen Kysucké vesnice a historickou lesní železnici na Vychylovce, závěrem se zastavíme na Slovenský orloj ve Staré Bystrici.
Cena zájezdu pro členy klubu 200 Kč , ostatní zájemci 250 Kč.
Platba ve středu 6. září v klubu, nebo u paní Sochové tel.736 241 010.

 

 

 

KS - Zájezd do Polska

5. června 2017, 08.45 | Zájezd do Zabelkova - Polsko 1. červen 2017

Nenápadnost dnů osvěžila pozvánka na zájezd za nákupy směr Chalupki, do polského Zabelkova, s tématickým podtextem PUSŤ KAČKU, vyžádaný členy klubu dne 1. června 2017. Pozvání přijali i nečlenové. Příjemné počasí přímo vybízelo k dobré pohodě, k čemuž svou měrou přispěl i předseda KS ihned od vstupu do autobusu. Prodejní výstavě květin, závěsných truhlíků, sazenic a stromků odolal málokdo. Vybíralo se z široké nabídky i dalšího artiklu. Domů jsme se vraceli s plným uspokojením splnění námětu, drobné složitosti v závěru se hravě vyřešily a posloužily k úsměvným zamyšlením.
Zájezd doslova za pakatel se organizátorům opět vydařil.
Mgr. Miluše Strakošová

 

 

 

KS - jednodenní výlet

17. května 2017, 07.46 | Jednodenní výlet

Ve středu 3. května 2017 jsme se v ranních hodinách sešli u sokolovny, s obavami z vývoje počasí jsme nastoupili do autobusu ČSAD Frýdek Místek a vydali se na cestu za poznáním. Naší první zastávkou byl zámek Úsov, který nás překvapil obrovskou sbírkou loveckých trofejí a preparovaných zvířat nejen z Čech, ale také z Polska, Indie a Afriky. Sbírku založili už Lichtenštejnové a některé exponáty jsou staré až 125 let.
Zajímavá byla také návštěva muzea města Úsova a prohlídka vystavených předmětů z dob, které mnozí z nás ještě dobře pamatují.
Poté jsme se přepravili do Loštic - města známého výrobou tvarůžek. S odborným výkladem a projekcí krátkého filmu jsme si prohlédli prostory zrekonstruovaného muzea tvarůžků, seznámili jsme se s historií jejich výroby až po současnost a v podnikové prodejně jsme si nakoupili nabízené speciality. Pak následoval oběd a odjezd do arboreta v Bílé Lhotě. Byli jsme všichni překvapeni kolik různých druhů rostlin, keřů a stromů se nachází na poměrně malé ploše.
Díky zajímavému slovnímu doprovodu a naštěstí příjemnému počasí jsme si závěr našeho putování opravdu všichni hezky užili.
Horvath Stanislav

 

 

 

Výroční schůze Klubu seniorů 28.dubna 2017

2. května 2017, 08.12 | Chladné a deštivé počasí, naprosto nesrovnatelné s předmájovým trendem, bylo v protikladu s dobrou náladou a hřejivými setkáními v kulturním sále OÚ v průběhu výročního setkání klubu seniorů 28. dubna 2017.
U vstupu pohled na makové a tvarohové koláčky rozjasnil tváře příchozích. Bezproblémový chod večera svědčil o sehrané týmové práci a ochotných rukách. Zhodnocení a uzavření 23. roku klubové činnosti podpořila chutná krmě, ku spokojenosti přispěla bohatá tombola.
Hudba paní MUDr. Marcely Chalupové hrající k tanci i poslechu vyprovokovala většinu k sborovému zpěvu, mnohé i k sólovému.
Leckteří z letitějších účastníků dali kontra věkově mnohem mladším a byli příkladem v tanci i ve výdrži.
Poděkování adresujeme všem, kteří se podíleli v zajišťování patřičných eventualit, dík patří sponzorům, taktéž našim hostům, kteří přijali naše pozvání i všem příznivcům, kteří přispívají k dobrému jménu Klubu seniorů Fryčovice.
Za klub seniorů Mgr. Miluše Strakošová

 

 

 

Setkání s paní MUDr. Marcelou Chalupovou 29. březen 2017

12. dubna 2017, 10.57 | Návštěva paní doktorky Marcely Chalupové je pro nás v klubu seniorů vždy trochu svátkem. Záměrem bylo i 29. března učinit dobré zázemí, aby naše setkání s naším hostem s 37 přítomnými členy KS bylo přátelské a diskuzi plně otevřené. Náplň besedy se stáčel hlavně na téma v současné době hodně aktualizované - působení probiotických kultur. Dověděli jsme se mnohé o významu rovnováhy střevní mikroflóry v zažívacím systému, hlavně v součinnosti s ATB. Hovořilo se o borelióze i závažnosti ochrany před klíšťaty.
Paní doktorka ochotně odpověděla na otázky týkající se zdravotních neduhů vyššího věku. Svá povědomí jsme si rozšířili o mnohé závažnosti, něco připomenuli a hlavně strávili odpoledne v příjemné
atmosféře.
Mgr. Miluše Strakošová

 

 

 

Klub seniorů - připomenutí MDŽ

16. března 2017, 10.29 | Květ ženu zdobí, jako projev úcty ženám určitě náleží. Příležitostí poděkovat všem ženským osůbkám za práci, city, pomoc a vztahy se naskýtá přehršel. 8. březen - DEN ŽEN přímo k projevům sounáležitosti vybízí.
Gratulovalo se i v KS , pozornost klubových přátel si zasloužily všechny přítomné ženy. Karafiáty byly ozdobou stolů a skvělé pohoštění výborně souznívalo se svátečním pozastavením. S úsměvem jsme začínali odpoledne, s úsměvem se do svých domovů rozcházeli .
Mgr. Miluše Strakošová

 

 

 

Strana výpisu

4

 

Napište nám

Jméno:

E-mail:

Telefon:

 

Text zprávy:

 

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

Doporučené odkazy

fry-relax-centrum.jpg

 

evropska-databanka.jpg   policie-cr.jpg

Počasí

Pátek 22.02.

8 °C

-7 °C

Sobota 23.02.

5 °C

-6 °C

Mapa srážek

Mapa oblačnosti

Ke čtení dokumentů

Ostatní

  • Novinky pomocí RSS

    Čtěte aktuální články pomocí RSS

  • Dostávejte nejnovější články z obce přímo do e-mailu.