Klub seniorů

Klub seniorů pořádá jednodenní zájezd na Oravskou přehradu a okolí

28. srpna 2017, 09.46 | Zájezd se koná 21. září 2017 odjezd v 7.00
Projedeme se lodí, navštívíme Slanický ostrov umění, muzeum a skanzen Kysucké vesnice a historickou lesní železnici na Vychylovce, závěrem se zastavíme na Slovenský orloj ve Staré Bystrici.
Cena zájezdu pro členy klubu 200 Kč , ostatní zájemci 250 Kč.
Platba ve středu 6. září v klubu, nebo u paní Sochové tel.736 241 010.

 

 

 

KS - Zájezd do Polska

5. června 2017, 08.45 | Zájezd do Zabelkova - Polsko 1. červen 2017

Nenápadnost dnů osvěžila pozvánka na zájezd za nákupy směr Chalupki, do polského Zabelkova, s tématickým podtextem PUSŤ KAČKU, vyžádaný členy klubu dne 1. června 2017. Pozvání přijali i nečlenové. Příjemné počasí přímo vybízelo k dobré pohodě, k čemuž svou měrou přispěl i předseda KS ihned od vstupu do autobusu. Prodejní výstavě květin, závěsných truhlíků, sazenic a stromků odolal málokdo. Vybíralo se z široké nabídky i dalšího artiklu. Domů jsme se vraceli s plným uspokojením splnění námětu, drobné složitosti v závěru se hravě vyřešily a posloužily k úsměvným zamyšlením.
Zájezd doslova za pakatel se organizátorům opět vydařil.
Mgr. Miluše Strakošová

 

 

 

KS - jednodenní výlet

17. května 2017, 07.46 | Jednodenní výlet

Ve středu 3. května 2017 jsme se v ranních hodinách sešli u sokolovny, s obavami z vývoje počasí jsme nastoupili do autobusu ČSAD Frýdek Místek a vydali se na cestu za poznáním. Naší první zastávkou byl zámek Úsov, který nás překvapil obrovskou sbírkou loveckých trofejí a preparovaných zvířat nejen z Čech, ale také z Polska, Indie a Afriky. Sbírku založili už Lichtenštejnové a některé exponáty jsou staré až 125 let.
Zajímavá byla také návštěva muzea města Úsova a prohlídka vystavených předmětů z dob, které mnozí z nás ještě dobře pamatují.
Poté jsme se přepravili do Loštic - města známého výrobou tvarůžek. S odborným výkladem a projekcí krátkého filmu jsme si prohlédli prostory zrekonstruovaného muzea tvarůžků, seznámili jsme se s historií jejich výroby až po současnost a v podnikové prodejně jsme si nakoupili nabízené speciality. Pak následoval oběd a odjezd do arboreta v Bílé Lhotě. Byli jsme všichni překvapeni kolik různých druhů rostlin, keřů a stromů se nachází na poměrně malé ploše.
Díky zajímavému slovnímu doprovodu a naštěstí příjemnému počasí jsme si závěr našeho putování opravdu všichni hezky užili.
Horvath Stanislav

 

 

 

Výroční schůze Klubu seniorů 28.dubna 2017

2. května 2017, 08.12 | Chladné a deštivé počasí, naprosto nesrovnatelné s předmájovým trendem, bylo v protikladu s dobrou náladou a hřejivými setkáními v kulturním sále OÚ v průběhu výročního setkání klubu seniorů 28. dubna 2017.
U vstupu pohled na makové a tvarohové koláčky rozjasnil tváře příchozích. Bezproblémový chod večera svědčil o sehrané týmové práci a ochotných rukách. Zhodnocení a uzavření 23. roku klubové činnosti podpořila chutná krmě, ku spokojenosti přispěla bohatá tombola.
Hudba paní MUDr. Marcely Chalupové hrající k tanci i poslechu vyprovokovala většinu k sborovému zpěvu, mnohé i k sólovému.
Leckteří z letitějších účastníků dali kontra věkově mnohem mladším a byli příkladem v tanci i ve výdrži.
Poděkování adresujeme všem, kteří se podíleli v zajišťování patřičných eventualit, dík patří sponzorům, taktéž našim hostům, kteří přijali naše pozvání i všem příznivcům, kteří přispívají k dobrému jménu Klubu seniorů Fryčovice.
Za klub seniorů Mgr. Miluše Strakošová

 

 

 

Setkání s paní MUDr. Marcelou Chalupovou 29. březen 2017

12. dubna 2017, 10.57 | Návštěva paní doktorky Marcely Chalupové je pro nás v klubu seniorů vždy trochu svátkem. Záměrem bylo i 29. března učinit dobré zázemí, aby naše setkání s naším hostem s 37 přítomnými členy KS bylo přátelské a diskuzi plně otevřené. Náplň besedy se stáčel hlavně na téma v současné době hodně aktualizované - působení probiotických kultur. Dověděli jsme se mnohé o významu rovnováhy střevní mikroflóry v zažívacím systému, hlavně v součinnosti s ATB. Hovořilo se o borelióze i závažnosti ochrany před klíšťaty.
Paní doktorka ochotně odpověděla na otázky týkající se zdravotních neduhů vyššího věku. Svá povědomí jsme si rozšířili o mnohé závažnosti, něco připomenuli a hlavně strávili odpoledne v příjemné
atmosféře.
Mgr. Miluše Strakošová

 

 

 

Klub seniorů - připomenutí MDŽ

16. března 2017, 10.29 | Květ ženu zdobí, jako projev úcty ženám určitě náleží. Příležitostí poděkovat všem ženským osůbkám za práci, city, pomoc a vztahy se naskýtá přehršel. 8. březen - DEN ŽEN přímo k projevům sounáležitosti vybízí.
Gratulovalo se i v KS , pozornost klubových přátel si zasloužily všechny přítomné ženy. Karafiáty byly ozdobou stolů a skvělé pohoštění výborně souznívalo se svátečním pozastavením. S úsměvem jsme začínali odpoledne, s úsměvem se do svých domovů rozcházeli .
Mgr. Miluše Strakošová

 

 

 

Klub seniorů - Vzájemné a partnerské vztahy

6. března 2017, 16.39 | Vzájemné a partnerské vztahy

Použít k názvu přednášky refrén známé písně kapely Mňága a Žďorp je nadevše zvláštní a osobité.
A přesto název " Miluji tě, nenávidím, nechápu tě, chci tě " přilákal do KS víc jak tři desítky posluchačů.
Průvodní slovo paní Mgr. Jitky Vaškové nás zavedlo k pravidlům citlivého ochraňování a budování vzájemných i partnerských vztahů . Uvědomili jsme si důležitost nadhledu uplatňování zdravých hodnot vzájemných kontaktů . V průběhu besedy jsme dospěli k řešení dominance, kompetence i každodennímu budování zavazujících konstruktivních nástrojů , jakými jsou otevřenost, empatie, ocenění . K posouzení vyváženosti posloužila tabulka, jejíž vyplnění si většina kvůli ostychu ponechala k domácímu vypracování.
Lektorka zaujala posluchače, beseda měla spád , na přítomné zbyl tabulkový domácí úkol a nelehké dotažení mnohého do stoprocentních pozic.
Mgr. Miluše Strakošová

 

 

 

PERUÁNSKÁ MOZAIKA - manželé Věra a Jiří Homolovi

28. února 2017, 10.00 | Cestovatelé - inženýři Věra a Jiří Homolovi byli ve středu 15. února 2017 našimi milými hosty v KS. S jejich filmovými záběry s průvodním slovem jsme zažili tajemnou atmosféru mystického Peru . Líbil se nám západ slunce nad starobylými stavbami , skalními masivy i jezerem Titicaca . Souběžně s filmovými záběry jsme zdolali schody a výstupy na Machu Picchu a ani jsme se moc nezadýchali. Zato nad náročnými treky nad obrovskými srazy se tajil dech všem. Gigantické linie , obrazce a pohled na tajemné kresby na planině Nazca překonaly mnohé představy z knih Ericha von Da"nikena a které , ač ještě nikdo nezjistil význam , se dostaly na seznam dědictví UNESCO. Navraceli jsme se domů s novými poznatky o tajúplné zemi s bohatou historií , s tradicemi ještě nepoznaného.
Mgr. Miluše Strakošová

 

 

 

Setkání s panem Zdeňkem Ivánkem

2. února 2017, 12.57 | Zimní nálada- mrazivé lednové počasí ve středu 18. dlouhým výletům nepřálo. Sešlost v teploučku v klubu s ohlášeným tématem byla příjemnou výzvou. 32 posluchačů navázalo na předchozí setkání s panem Zdeňkem Ivánkem.
Šoty z klubových záběrů posledních setkání zklidnil hovorové diskuze, nenásilně navodil patřičnou atmosféru a tím i úvod k tématu Ohlédnutí za vzpomínkou.
Vzpomínalo se, otáčely listy roků nazpátek , pojmenovávaly známé tváře a nevycházelo se z údivu. " Ti mladí cvičenci na snímcích jsou prapředci některých z nás ? " Statní školáčci by se už do kolíbek , ve kterých byli vítání , určitě nevešli - poznáme aspoň jejich rodiče? " Podobné myšlenky navozovaly další záběry.. Vše se zdá na dosah a přece nás dělí roky a někde desetiletí. Malebná známá zákoutí Beskyd jsou stejně působivá, ale život na Starých Hamrech a Žermanicích se změnil od základů. Oddechová recese s psíky namluvena lektorem besedy přispěla k oživení - děkujeme.
Těžko uvěřit vzpomínkám, ale toku času se uvěřit musí- je totiž markantně znát...Další truhličku plnou vzpomínek s úctou a nostalgií potichu zavíráme. Snad se nám ji podaří zase někdy znovu otevřít...

Mgr. Miluše Strakošová

 

 

 

Setkání s Mgr. Michalem Kalmanem Ph.D

30. ledna 2017, 14.07 | S Mgr. Michalem Kalmanem Ph.D. jsme si povídali o moři, plachetnicích i intenzivních prožitcích plavby po moři již v předešlých besedách .
Ve středu 25. ledna navštívil pan Michal Kalman opět náš klub . Přesto , že jej čekala neodkladná zahraniční cesta , přijel na obrátku , ku spokojenosti tří desítek posluchačů.
S jeho vyprávěním jsme se ponořili do dalších zážitků z mořské plavby na plachetnici ELEGANT z roku 1892 Baltským a Severním mořem kol Dánska .
Srdcovou záležitostí , skloubením práce a životního poslání , se staly jeho další ojedinělé aktivity v Petrově na Baťově kanálu, kde vybudoval první přístav pro kotvení 47 plavidel, plovoucí hotel, půjčovnu kol a buduje vesnické ZOO . I tam nás svým vyprávěním aspoň na chvíli zavedl.
Životními postoji si Mgr. Kalman Ph.D. si plní své životní krédo den po dni , spíš minutu po minutě , k čemuž přejeme hodně dalších dobrých nápadů a správných rozhodnutí.

Mgr. Miluše Strakošová

 

 

 

Strana výpisu

4

 

Napište nám

Jméno:

E-mail:

Telefon:

 

Text zprávy:

 

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

Doporučené odkazy

fry-relax-centrum.jpg

 

evropska-databanka.jpg   policie-cr.jpg

Počasí

Středa 12.12.

3 °C

-5 °C

Čtvrtek 13.12.

1 °C

-6 °C

Mapa srážek

Mapa oblačnosti

Ke čtení dokumentů

Ostatní

  • Novinky pomocí RSS

    Čtěte aktuální články pomocí RSS

  • Dostávejte nejnovější články z obce přímo do e-mailu.