Klub seniorů

Výroční schůze Klubu seniorů 28.dubna 2017

2. května 2017, 08.12 | Chladné a deštivé počasí, naprosto nesrovnatelné s předmájovým trendem, bylo v protikladu s dobrou náladou a hřejivými setkáními v kulturním sále OÚ v průběhu výročního setkání klubu seniorů 28. dubna 2017.
U vstupu pohled na makové a tvarohové koláčky rozjasnil tváře příchozích. Bezproblémový chod večera svědčil o sehrané týmové práci a ochotných rukách. Zhodnocení a uzavření 23. roku klubové činnosti podpořila chutná krmě, ku spokojenosti přispěla bohatá tombola.
Hudba paní MUDr. Marcely Chalupové hrající k tanci i poslechu vyprovokovala většinu k sborovému zpěvu, mnohé i k sólovému.
Leckteří z letitějších účastníků dali kontra věkově mnohem mladším a byli příkladem v tanci i ve výdrži.
Poděkování adresujeme všem, kteří se podíleli v zajišťování patřičných eventualit, dík patří sponzorům, taktéž našim hostům, kteří přijali naše pozvání i všem příznivcům, kteří přispívají k dobrému jménu Klubu seniorů Fryčovice.
Za klub seniorů Mgr. Miluše Strakošová

 

 

 

Setkání s paní MUDr. Marcelou Chalupovou 29. březen 2017

12. dubna 2017, 10.57 | Návštěva paní doktorky Marcely Chalupové je pro nás v klubu seniorů vždy trochu svátkem. Záměrem bylo i 29. března učinit dobré zázemí, aby naše setkání s naším hostem s 37 přítomnými členy KS bylo přátelské a diskuzi plně otevřené. Náplň besedy se stáčel hlavně na téma v současné době hodně aktualizované - působení probiotických kultur. Dověděli jsme se mnohé o významu rovnováhy střevní mikroflóry v zažívacím systému, hlavně v součinnosti s ATB. Hovořilo se o borelióze i závažnosti ochrany před klíšťaty.
Paní doktorka ochotně odpověděla na otázky týkající se zdravotních neduhů vyššího věku. Svá povědomí jsme si rozšířili o mnohé závažnosti, něco připomenuli a hlavně strávili odpoledne v příjemné
atmosféře.
Mgr. Miluše Strakošová

 

 

 

Klub seniorů - připomenutí MDŽ

16. března 2017, 10.29 | Květ ženu zdobí, jako projev úcty ženám určitě náleží. Příležitostí poděkovat všem ženským osůbkám za práci, city, pomoc a vztahy se naskýtá přehršel. 8. březen - DEN ŽEN přímo k projevům sounáležitosti vybízí.
Gratulovalo se i v KS , pozornost klubových přátel si zasloužily všechny přítomné ženy. Karafiáty byly ozdobou stolů a skvělé pohoštění výborně souznívalo se svátečním pozastavením. S úsměvem jsme začínali odpoledne, s úsměvem se do svých domovů rozcházeli .
Mgr. Miluše Strakošová

 

 

 

Klub seniorů - Vzájemné a partnerské vztahy

6. března 2017, 16.39 | Vzájemné a partnerské vztahy

Použít k názvu přednášky refrén známé písně kapely Mňága a Žďorp je nadevše zvláštní a osobité.
A přesto název " Miluji tě, nenávidím, nechápu tě, chci tě " přilákal do KS víc jak tři desítky posluchačů.
Průvodní slovo paní Mgr. Jitky Vaškové nás zavedlo k pravidlům citlivého ochraňování a budování vzájemných i partnerských vztahů . Uvědomili jsme si důležitost nadhledu uplatňování zdravých hodnot vzájemných kontaktů . V průběhu besedy jsme dospěli k řešení dominance, kompetence i každodennímu budování zavazujících konstruktivních nástrojů , jakými jsou otevřenost, empatie, ocenění . K posouzení vyváženosti posloužila tabulka, jejíž vyplnění si většina kvůli ostychu ponechala k domácímu vypracování.
Lektorka zaujala posluchače, beseda měla spád , na přítomné zbyl tabulkový domácí úkol a nelehké dotažení mnohého do stoprocentních pozic.
Mgr. Miluše Strakošová

 

 

 

PERUÁNSKÁ MOZAIKA - manželé Věra a Jiří Homolovi

28. února 2017, 10.00 | Cestovatelé - inženýři Věra a Jiří Homolovi byli ve středu 15. února 2017 našimi milými hosty v KS. S jejich filmovými záběry s průvodním slovem jsme zažili tajemnou atmosféru mystického Peru . Líbil se nám západ slunce nad starobylými stavbami , skalními masivy i jezerem Titicaca . Souběžně s filmovými záběry jsme zdolali schody a výstupy na Machu Picchu a ani jsme se moc nezadýchali. Zato nad náročnými treky nad obrovskými srazy se tajil dech všem. Gigantické linie , obrazce a pohled na tajemné kresby na planině Nazca překonaly mnohé představy z knih Ericha von Da"nikena a které , ač ještě nikdo nezjistil význam , se dostaly na seznam dědictví UNESCO. Navraceli jsme se domů s novými poznatky o tajúplné zemi s bohatou historií , s tradicemi ještě nepoznaného.
Mgr. Miluše Strakošová

 

 

 

Setkání s panem Zdeňkem Ivánkem

2. února 2017, 12.57 | Zimní nálada- mrazivé lednové počasí ve středu 18. dlouhým výletům nepřálo. Sešlost v teploučku v klubu s ohlášeným tématem byla příjemnou výzvou. 32 posluchačů navázalo na předchozí setkání s panem Zdeňkem Ivánkem.
Šoty z klubových záběrů posledních setkání zklidnil hovorové diskuze, nenásilně navodil patřičnou atmosféru a tím i úvod k tématu Ohlédnutí za vzpomínkou.
Vzpomínalo se, otáčely listy roků nazpátek , pojmenovávaly známé tváře a nevycházelo se z údivu. " Ti mladí cvičenci na snímcích jsou prapředci některých z nás ? " Statní školáčci by se už do kolíbek , ve kterých byli vítání , určitě nevešli - poznáme aspoň jejich rodiče? " Podobné myšlenky navozovaly další záběry.. Vše se zdá na dosah a přece nás dělí roky a někde desetiletí. Malebná známá zákoutí Beskyd jsou stejně působivá, ale život na Starých Hamrech a Žermanicích se změnil od základů. Oddechová recese s psíky namluvena lektorem besedy přispěla k oživení - děkujeme.
Těžko uvěřit vzpomínkám, ale toku času se uvěřit musí- je totiž markantně znát...Další truhličku plnou vzpomínek s úctou a nostalgií potichu zavíráme. Snad se nám ji podaří zase někdy znovu otevřít...

Mgr. Miluše Strakošová

 

 

 

Setkání s Mgr. Michalem Kalmanem Ph.D

30. ledna 2017, 14.07 | S Mgr. Michalem Kalmanem Ph.D. jsme si povídali o moři, plachetnicích i intenzivních prožitcích plavby po moři již v předešlých besedách .
Ve středu 25. ledna navštívil pan Michal Kalman opět náš klub . Přesto , že jej čekala neodkladná zahraniční cesta , přijel na obrátku , ku spokojenosti tří desítek posluchačů.
S jeho vyprávěním jsme se ponořili do dalších zážitků z mořské plavby na plachetnici ELEGANT z roku 1892 Baltským a Severním mořem kol Dánska .
Srdcovou záležitostí , skloubením práce a životního poslání , se staly jeho další ojedinělé aktivity v Petrově na Baťově kanálu, kde vybudoval první přístav pro kotvení 47 plavidel, plovoucí hotel, půjčovnu kol a buduje vesnické ZOO . I tam nás svým vyprávěním aspoň na chvíli zavedl.
Životními postoji si Mgr. Kalman Ph.D. si plní své životní krédo den po dni , spíš minutu po minutě , k čemuž přejeme hodně dalších dobrých nápadů a správných rozhodnutí.

Mgr. Miluše Strakošová

 

 

 

Předsilvestrovské setkání 28. prosince 2016

3. ledna 2017, 07.54 | Předsilvestrovské setkání 28. prosince 2O16

Závěrečné prosincové dny určily programovou náplň posledního předsilvestrovského setkání klubových přátel . .Projevený zájem členů byl značný a téměř pět desítek členů zaplnilo místnost téměř do posledního místa. Slovo NUDA mělo vstup zakázán.
Celá společenská místnost se záhy rozzářila úsměvy i potleskem. Organizátoři promysleli program do nejmenších podrobností. , anekdoty střídalo vtipné glosování a v bohaté tombole byli odměněni ti šťastnější, mnohdy i několikrát. Zbytek musí počkat do příště , snad se i na ně štěstíčko usměje jako na ty , kteří vyhráli některou , do tomboly věnovaných ryb.. Završením byla skvělá večeře s vynikajícím moučníkem , připravená pracovním týmem ochotných členek , které věnovaly přípravě kus ze svého času. Všemu vévodil dominantní "klubový samozvaný správce" s kolegou, kteří zastřešovali brilantní pohodovou atmosféru. Vychutnali jsme si pohodové okamžiky , nabrali energii do dalších dnů a dali si nová předsevzetí.
Setkání se protáhlo víc než kdy jindy , bylo přece poslední s klubovými přáteli v tomto kalendářním roce.
Do nového roku 2O17 jsme dostali opět nových 365 dnů - utraťme je za zdraví, štěstí a lásku...
Miluše Strakošová

 

 

 

Klub seniorů - Setkání u rybníka

3. října 2016, 13.58 | Setkání u rybníka
Podzim je podzim... Ač jeho letošní malebnost teprve rozvíjí barevnou škálu a květiny ještě předvádí svou krásu. Byla by škoda nezažít takové souznění s přírodou. Proto jsme uvítali podzim společným setkáním - na chatě a v příjemném prostředí u rybníka pana Karla Kubláka mladšího. Jeho rodiči, Janou a Karlem, jsme byli srdečně přivítáni a po celou dobu doprovázeni jejich obětavou pozorností. Zvolnili jsme tempo , intuitivně chápali vibrace , které okolní příroda i prostředí nabízely a užívali si pohody slunečného odpoledne. A tak v den před svátkem sv. Václava 45 seniorů neformálně oslavilo i Mezinárodní den seniorů, který se připisuje prvnímu říjnovému dni. Díky ochotným rukám členek se podávaly čerstvě upečené koláče, vařily a opékaly párky. I štamprličky zazvonily..Vydrželi jsme až do konce, kdy se den pomalu uzavíral stmíváním. Poděkování zaslouží všichni, kteří se podíleli na přípravě a přispěli k spokojenosti přítomných. Poděkování přísluší i majiteli a jeho rodičům za vstřícnost a " závěr " .Budeme se opět těšit na společné shledaní.

Mgr. Miluše Strakošová

 

 

 

Klub seniorů - Ukončení vedoucí funkce

13. září 2016, 07.12 | Ukončení vedoucí funkce
16. srpna 2016 oficiálně ukončila své dlouholeté působení ve vedoucí funkci předsedkyně Klubu seniorů ve Fryčovicích paní Danuška Měkýšová .

Členové výboru na svém setkání poděkovali odstupující předsedkyni za dvaadvacetiletou iniciativní a dlouholetou záslužnou práci a popřáli paní
Daně Měkýšové další šťastná léta.

Novým předsedou Klubu seniorů byl jmenován a funkci přijal pan Zdeněk Míček. Přejeme kolegiální soudržnost, dobré zázemí, elán i zdraví k vykonávání náročného poslání.

 

 

 

Strana výpisu

4

 

Napište nám

Jméno:

E-mail:

Telefon:

 

Text zprávy:

 

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

Doporučené odkazy

fry-relax-centrum.jpg

 

evropska-databanka.jpg   policie-cr.jpg

Počasí

Sobota 20.10.

16 °C

4 °C

Neděle 21.10.

15 °C

1 °C

Mapa srážek

Mapa oblačnosti

Ke čtení dokumentů

Ostatní

  • Novinky pomocí RSS

    Čtěte aktuální články pomocí RSS

  • Dostávejte nejnovější články z obce přímo do e-mailu.