Klub seniorů

Senioři - Zájezd do Polska

18. prosince 2015, 10.49 | Po delším čase jsme se vydali 19. listopadu 2015 na předvánoční nákupy do Polska. Tentokrát jsme poprvé zavítali do blízkého Zabelkova, který nás překvapil množstvím stánků s rozmanitým zbožím a hlavně parkovištěm hned v těsném sousedství tržnice. Za poměrně chladného počasí jsme se všichni pustili do nákupu dárků na Vánoce. Tady jsme znovu ocenili blízkost parkoviště a nákupy si hned odnášeli do autobusu a s prázdnýma rukama vraceli pokračovat v utrácení. Pro vyhladovělé a prochladlé zákazníky byla možnost využít teplé občerstvení v místních bufetech, kterých jsme s radostí využívali. S prázdnými peněženkami a plnými taškami jsme se spokojeně vrátili po poledni zpátky domů. Horvath S.

 

 

 

Klub seniorů - Beseda Vietnam

1. prosince 2015, 14.02 | Beseda Vietnam.

Po roce nás v klubu seniorů opět navštívil cestovatel z Brušperka, pan ing. Jiří Homola.
U této příležitosti se ve středu18.listopadu 2015 sešlo více jak třicet posluchačů, aby si vyslechli zajímavé vyprávění o Vietnamu. Krásné snímky z přírodních rezervací, Buddhistických chrámů a měst i vesniček byly doplněny zasvěceným výkladem autora.
Po skončení promítání videa byl čas ještě chvíli posedět, a tak došlo i na dotazy, na které nám autor a cestovatel v jedné osobě rád odpověděl.
Nakonec nám přislíbil, že pokud mu to zdraví dovolí, opět se s námi podělí o zážitky z cest. Budeme se těšit a přejeme ing. Homolovi ještě hodně zdraví a sil na další cestování.


Stanislav Horvath

 

 

 

Klub seniorů - Obecní setkání s důchodci

1. prosince 2015, 13.54 | Setkání s důchodci
Jako každoročně byli všichni občané v důchodovém věku pozváni na tradiční setkání s vedením obce Fryčovice.
V letošním roce se setkání uskutečnilo 23. října 2015 v kulturním sále Obecního domu. Po uvítání paní Miroslavou Šmiřákovou nám své umění předvedly děti z místní mateřské školy. Po přednesení básniček a tanečků se představila děvčata z tanečního souboru Staříč. Vyslechli jsme si zprávu starosty obce pana Leo Volného o tom, co se v obci událo za poslední rok a také plány na další léta.
Následovala volná zábava s poslechem dechové hudby pod vedením Petra Strakoše a vystoupením Blanky Hrubé, Hanky Vyvialové a Davida Skařupy. Své umění ve hře na klarinet předvedla Markéta Pituchová.
Po nesmělých začátcích došlo také na tanec, tradiční večeři a vylosování dárků.
Dárky byly hezké, za což děkujeme všem, kteří je na tuto akci darovali.
V 21 hod byl přistaven autobus, kterým se mohli případní zájemci pohodlně dopravit do svých domovů.
Děkujeme vedení OÚ a komisi ve Fryčovicích a těšíme se na další setkání, nejen se seniory.


Stanislav Horvath

 

 

 

Klub seniorů - návštěva ZŠ Fryčovice

26. října 2015, 15.03 | 30. září 2015 jsme navštívili ZŠ Fryčovice.

 

 

 

ZÁJEZD NA NOVOU RADNICI DO OSTRAVY A PLANETÁRIA

7. října 2015, 13.49 | Jako každoročně, tak i letos náš KS uskutečnil pro své členy podzimní zájezd za poznáním nepoznaného. Tentokrát jsme ve čtvrtek 24. září 2015 vydali na prohlídku třetího největšího města ČR, a to Ostravy. Ráno se nás u Sokolovny sešlo 35 zájemců a vyrazili jsme autobusem, za poznáním kdysi železného srdce republiky. Zahájili jsme prohlídkou Nové radnice, kde jsme se výtahem dostali postupně až nahoru na vyhlídkovou terasu.
Počasí nám opět přálo, a proto jsme si měli možnost prohlédnout široké okolí sahající až po vrcholky Beskyd a na druhé straně štíty Jeseníků. Potom jsme se přesunuli do Poruby, do planetária, které bylo po nákladné rekonstrukci opět otevřeno koncem loňského roku. V sále s umělou noční oblohou jsme si vyslechli přednášku o historii i budoucnosti naší hvězdné soustavy. Byl nám promítnut snímek "Hvězdy faraónů", který nás zavedl o 6 tisíc let zpátky do doby, kdy vznikaly pyramidy s ukázkou umění starých Egypťanů využívat hvězdy ve svůj prospěch při každoročních záplavách Nilu.
Na zpáteční cestě jsme se zastavili v Krmelíně v restauraci "Nautilus", kde jsme poobědvali a měli jsme také možnost nakoupit sladkosti i pečivo ve vedlejším pekařství "Boček". Domů jsme se vrátili snad všichni spokojení a budeme se těšit na další poznávací zájezd na jaře příštího roku a to do zámku v Buchlovicích a návštěvu muzea palíren ve Vlčnově.

S.Horvath

 

 

 

Křeslo pro hosta - Renáta Žaková

7. října 2015, 13.45 | Křeslo pro hosta – Renáta Žaková
Při prvním setkání v pomyslném křesle pro hosta se do našeho klubu ve středu 16. září 2015 posadila paní Renáta Žáková z Frýdlantu nad Ostravicí.
Její přednáška na téma "jak ulevit od bolesti" se setkala s velkým zájmem všech zúčastněných. Zasvěcené vyprávění o účincích různých mastí vyrobených z dostupných a známých léčivých rostlin a květů všechny velmi zaujala. To se také projevilo po skončení přednášky na zájmu o předváděné preparáty a pomůcky, které mohou od bolestí pohybového ústrojí, se kterými má potíže většina starší populace, alespoň trochu pomoci. Děkujeme paní Žákové za její ochotu přijít mezi nás a doufejme, že stejně příjemně budou působit i zmíněné mastičky a těšíme se na další setkání.

Stanislav Horvath

 

 

 

Úklid klubu seniorů

1. října 2015, 14.14 | Blížil se začátek školního roku a tím i zahájení pravidelných setkávání se v klubu, tak bylo třeba uklidit klubovnu, umýt okna a vše
nachystat a připravit na zahájení nové sezóny. Ve čtvrtek 27. srpna 2015 se dopoledních hodinách uskutečnila brigáda, které se účastnily hlavně členky výboru. Po umytí oken, utření prachu, vyčištění a vysátí podlah a hlavně odstranění pavučin, kterých je v letošním roce obzvláště hodně, zbyl i čas na malé občerstvení. Také se dostalo na vzpomínky z prožitých chvílí na dovolenkách, ať již doma nebo v zahraničí. Že panovala dobrá nálada se můžete přesvědčit na přiložených fotografiích. Nyní se můžeme těšit, že stejně veselá nálada bude i na pravidelných středečních setkáváních se v klubu v prostorách bývalé školní budovy vždy v 15 hod. Těšíme se na všechny, co už chodí tradičně a rádi bychom přivítali i nové zájemce.
S. Horvath

 

 

 

Životní jubileum předsedkyně klubu seniorů

29. září 2015, 13.26 | Člověk zůstává mladý, pokud se ještě může učit a přivykat novým věcem....

3. července 2015 jsme se sešli v klubu seniorů i s pozvanými zástupci obce a hosty, abychom oslavili významné jubileum 80 let naší dlouhodobé předsedkyně paní Dany Měkýšové.

Po gratulacích a poděkování za léta obětavé práce ve prospěch klubu seniorů jsme byli pozvání k výtečnému občerstvení, které zajistily obětavě členky klubu. V přátelské atmosféře se vzpomínalo na počátky činnosti, tenkrát ještě "Klubu důchodců", který začínal v prostorách základní školy, až po přestěhování do stávajících krásných prostor v bytovém domě.

Ač se to nezdá, trvání klubu si připsalo na svůj vrub již 21. rok existence. Od počátku stojí v jeho čele naše jubilantka.

Ještě jednou gratulujeme paní Daně Měkýšové k dosažení tak významného životního jubilea a přejeme jí do dalších let stálý životní elán, optimistický nadhled, energii a klidnou rozvahu, hodně pevného zdraví, životní vitality a klubové pracovní úspěšnosti, síly a elánu do dalších let práce ve prospěch a rozvoj Klubů seniorů ve Fryčovicích.

Stanislav Horvath

 

 

 

KLUB SENIORŮ - ZÁJEZD NA NOVOU RADNICI DO OSTRAVY A PLANETÁRIA

3. září 2015, 11.08

 

 

 

Klub seniorů - opékaní párků

20. srpna 2015, 10.18 | Opékaní párků - 24.06.2015

Naposledy jsme se sešli před začátkem prázdnin a dovolených a před dvou měsíční přestávkou, tím i malou pauzou v pravidelných setkáváních se. Tentokrát jsme se ve středu 27. června 2015 místo na hřišti TJ Sokol sešli na opékání párků u rybníků pana Karla Kubláka. Pro mnohé to bylo velké překvapení, jak se toto místo za poslední dobu změnilo a co to muselo stát úsilí něco takového vybudovat. V přátelské a klidné atmosféře, nad vodní hladinou rybníčku jsme strávili opravdu hezké odpoledne. Kdo si přinesl, něco na opékání měl možnost na přírodním ohništi si opéct tradiční buřty, nebo jiné dobroty. Měli jsme také k dispozici pěkně zařízenou kuchyňku a tak nám členky klubu uvařily, kávu, čaj a komu bylo zima, třeba i grog. Ti zdatnější se šli projít po okolí rybníků a zavzpomínat si na léta dávno minulá, když se do této místní lokality "Hrabina", chodilo na procházky z mateřské školky, která byla nedaleko v bývalé správní budově JZD, tak na dobu pozdější, kdy se tady konalo "škvaření vaječiny" a kdy k poslechu vyhrávala hudba OB. Čas rychle plynul a tak poslední účastníci odcházeli až skoro za tmy. Přejeme všem krásný zbytek prázdnin, doby dovolených a výletů a těšíme se na setkání 2. září 2015 v 15 hod. opět v prostorách klubu a v plném počtu! Mgr. Miluška Strakošová

 

 

 

Strana výpisu

8

 

Napište nám

Jméno:

E-mail:

Telefon:

 

Text zprávy:

 

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

Doporučené odkazy

fry-relax-centrum.jpg

 

evropska-databanka.jpg   policie-cr.jpg

Počasí

Čtvrtek 20.06.

30 °C

13 °C

Pátek 21.06.

26 °C

12 °C

Mapa srážek

Mapa oblačnosti

Ke čtení dokumentů

Ostatní

  • Novinky pomocí RSS

    Čtěte aktuální články pomocí RSS

  • Dostávejte nejnovější články z obce přímo do e-mailu.