Klub seniorů

Výroční schůze

6. května 2015, 07.51 | Výroční schůze KS ve Fryčovicích se v letošním roce uskutečnila v pátek 17.dubna 2015 v sále KD. Navzdory chladnému a deštivému počasí se setkání seniorů zúčastnilo asi 90 členů a přátel. O provoz kuchyně a obsluhu se jako jiná léta postaral tým zkušených členek klubu. Místní bar byl také dobře zásoben a tak se mohlo začít. O to se postaraly dětí z místní mateřské školy, které pod vedením paní učitelek předvedly pásmo písniček, básniček a tanečků. Pak následovalo zhodnocení činnosti za uplynulý rok v podání předsedkyně klubu Dany Měkýšové. Pokladní zprávu přednesla nová členka výboru paní Libuše Vrtná a jednatelka Ludmila Babincová přítomné seznámila se stavem členské základny, která z důvodů zdravotních a vyššího věku zaznamenává klesající trend. Po ukončení této oficiální části jsme se mohli věnovat volné zábavě. K tanci a poslechu nám hrála paní doktorka Chalupová se svými přáteli a o bohatou tombolu se věcnými dary postarali místní sponzoři, zač jim patří velký dík. Každý si našel svůj způsob zábavy a tak se v příjemné atmosféře mezi přáteli a známými, končilo až v pozdních nočních hodinách. Nic nám nebrání v tom, abychom v plné síle a zdraví vstoupili do 22. roku činnosti Klubu seniorů ve Fryčovicích a doufali, že se k nám přidají zájemci z řad mladších ročníků. Jste vítání každou středu od 15 hod. v KS v prostorách staré školy, naproti pomníků obětem 2. světové války.

 

 

 

Výlet - Veselá zahrada

28. dubna 2015, 09.14 | Ve středu 15. dubna 2015 jsme využili pěkného počasí a navštívili jsme "Veselou zahradu" rodiny Šteffkových na Ptáčníku. Po zdolání mírného stoupání jsme se octli v kouzelném prostředí školky skalniček a jiných, pro mnohé neznámých, rostlinek a květin. Také jsme měli možnost zhlédnout soukromou zahradu Ing. Šteffka, kde už po delší čas shromažďuje různé exempláře velmi zajímavých a ojedinělých jehličnanů. Součástí zahrady je malá keramická dílna, ve které šikovná děvčata vyrábějí vynikající zábavnou a zahradní keramiku.
Na závěr prohlídky většina účastníků neodolala a zakoupila si nějakou kytičku, skalničku nebo keramiku a tak jsme po návratu domů měli ještě starost, kde nové exempláře zasadit, aby se jim dařilo. Ve školce právě probíhá rekonstrukce a tak se můžeme těšit, čím nás při příští návštěvě majitelé překvapí.

 

 

 

Klub seniorů - Jednodenní zájezd 4. června 2015

14. dubna 2015, 13.42 | Čechy pod Košířem a Lázně Slatinice

 

 

 

Jarní posezení v klubu seniorů

11. března 2015, 13.09 | Jarní posezení.
Tentokrát jsme se sešli ve středu 4. března 2015 a v hojném počtu jsme oslavili odcházející zimu a přicházející jaro a svátek žen. Naše členky - Marie Vrtná , Jana Kubláková a Vlasta Volná společně s přičiněním dalších , upekly výborná křehká kuřecí stehýnka a křehké makové a tvarohové koláčky. Také bylo po pohárku dobrého perlivého nápoje na spláchnutí. Ve veselé a družné zábavě zdravého jádra klubu, jsme vydrželi až do večerních hodin. Můžeme si jen přát, aby podobných, takto hojně navštěvovaných a oblíbených akcí bylo v dalších měsících, co nejvíce.

 

 

 

Přednáška - Bulharsko - Ing.Richard Kavka

20. února 2015, 11.05 | Bulharsko - Pirin

Tentokrát se sešla asi třicítka seniorů ve svém klubu a ve středu 18. února 2015 si se zájmem vyslechla vyprávění Ing. Richarda Kavky o jeho cestě do národního parku Pirin v pohoří Rila v Bulharsku. Vzpomínky byly doplněny snímky z cesty na druhou nejvyšší horu pohoří, mramorový jehlan Vichren, kde má podle pověsti sídlo bůh blesku a bouří Perun. S krásou těchto hor kontrastuje skromnost turistických přístřešků, zvaných chýše. Naopak unikátností překvapila nově opravená centra turistického ruchu a zvláště pak největší pravoslavný klášter Rilský monastýr zapsaný do památek UNESCO.
Při návratu do údolí je možné navštívit vesničku Melnic s vinicemi a ochutnat zdejší vynikající víno. Těšíme se na příští setkání s Ing. Richardem Kavkou i na jeho další zážitky a postřehy z nově plánovaných cest po naší krásné planetě.

 

 

 

Klub seniorů - Jedlé byliny a květiny - Ing. Milada Schlingerová

6. února 2015, 13.05 | Tentokrát se nás sešlo ve středu 4. února v klubovně, která se nachází v prostorách staré školy, necelých čtyřicet, většinou žen, abychom si vyslechli přednášku Ing. Milady Schlingerové na téma "Jedlé byliny a květiny". Poutavé vyprávění o možnosti úpravy běžných květin ke stolování a přízdobě bylo doplněno dokumentními snímky konzumních květin a bylin i desaterem zkušeností o výběru, chuti a jejich uchovávání. Přednášející opět překvapila svými nespornými odbornými znalostmi . Zaujaly návody na netradiční stolní úpravu i sváteční přízdobu jídel ,sladkostí a drinků běžně po staletí používaných už ve staré Číně , v jednodušší podobě i v jídelníčku našich babiček . Zkusíme vyzkoušet nabídnuté možnosti , nemůžeme se splést, protože těch nejedlých je opravdu minimum. Bude nám potěšením zúčastnit se na jaře exkurze do Veselé zahrady na Ptáčníku, která bude pokračováním tohoto nevšedního odpoledne.

 

 

 

Mgr. Michala Kalmana Ph.D. - Cesta plachetnicí od Antarktidy až po Arktidu

2. února 2015, 10.44 | Ve středu 28. ledna 2015 jsme se sešli v našem klubu, abychom si vyslechli přednášku Mgr. Michala Kalmana Ph.D. o cestě plachetnicí od Antarktidy až po Arktidu. Před zahájením navštívila klubové místnosti paní doktorka a donesla „vitamíny“ na počest narození své první vnučky. V nastávajícím čase jsme se mohli věnovat velice zajímavému vyprávění o jistě odvážné mořeplavbě plachetnicí od jednoho pólu k druhému. Přednáška byla doplněna krásnými snímky z krajin věčného sněhu a ledu. Potěšil nás příslib přednášejícího, že se po příštím návratu ze studijních cest po zajímavých destinacích s námi rád o své zážitky znovu podělí.
Budeme se těšit.

 

 

 

Senioři - Turnaj v šipkách

27. ledna 2015, 10.09 | Hned další středu 21.1.2015, jsme se sešli v KS a tentokrát jsme soutěžili o prvenství v házení šipek na cíl. O co miň bylo soutěžících o to víc bylo fanoušků a poradců.Soutěžilo se v trojčlenných družstvech a vítězové postupovali do dalšího kola. Ve finále předvedl nejjistější ruku Jiří Opluštil a tak se stal prvním vítězem tohoto přeboru Jako odměnu obdržel krásný diplom a jak vidíte na fotografii i pěknou cenu. Věříme, že se tyto společenské hry staly pravidelnou náplní naších středečních posezení v klubu.

 

 

 

Senioři - Turnaj - " Člověče, nezlob se! "

21. ledna 2015, 09.40 | Jako tradičně jsme se v KS sešli ve středu, tentokrát byl na programu turnaj ve hře "Člověče, nezlob se".
Ke stolům zasedlo 16 soutěžících a ostatní se pustili do fandění a povzbuzování. Po prvním kole se čtyři vítězové utkali o prvenství. V tomto finále stálo nejvíc štěstí u Zdeňka Míčka a tak se stal prvním vítězem této, doufám, tradiční akce. Zase máme k sobě blíž. Podstatné je pookřát, nemyslet na problémy, neschovávat se za věkem. Vítězství proto právem patří všem.
V některém příštím setkání se uskuteční ještě turnaj v " Šipkách". Doufáme, že se zúčastní stejný, ne-li větší počet soutěžících a fanoušků.

 

 

 

Senioři - Rozloučení s rokem 2014

6. ledna 2015, 10.18 | Mimořádně jsme se tentokrát sešli v KS už v pondělí 29. prosince 2014, abychom se rozloučili pro nás s jubilejním rokem. V úvodním projevu předsedkyně klubu Dana Měkýšová vyzvedla , ocenila a rozloučila se s dlouholetými členy výboru - Zdeňkem Moravcem, Libuší a Milanem Šmiřakovými , Annou Bílkovou, Vlastou Volnou a Ladislavem Rimlem , kteří ze zdravotních důvodů postoupili své funkce .Zazněla slova poděkování za obětavost , svědomitost a hlavně časovou investici , kterou všichni do svých klubových povinností vkládali. Volná zábava mohla začít . K tanci a poslechu hrál TSO( Turistický Symfonický Orchestr) pod vedením Milana Šmiřáka ml. Proběhlo také losování malé tomboly, kde se štěstí na některé široce usmálo a okolo některých jenom prošlo. Nikdo z toho nebyl smutný a jak dokládají přiložené snímky, skvělá nálada opanovala všechny přítomné. Tak veselo v klubu už dlouho nebylo.Zábava vrcholila v pozdním večeru. .Teď si jenom můžeme přát, aby i ten nový rok 2015, byl stejně úspěšný, jako ty uplynulé a abychom se v co největší míře dál a rádi setkávali.

 

 

 

Strana výpisu

8

 

Napište nám

Jméno:

E-mail:

Telefon:

 

Text zprávy:

 

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

Doporučené odkazy

fry-relax-centrum.jpg

 

evropska-databanka.jpg   policie-cr.jpg

Počasí

Středa 12.12.

3 °C

-5 °C

Čtvrtek 13.12.

1 °C

-6 °C

Mapa srážek

Mapa oblačnosti

Ke čtení dokumentů

Ostatní

  • Novinky pomocí RSS

    Čtěte aktuální články pomocí RSS

  • Dostávejte nejnovější články z obce přímo do e-mailu.