Klub seniorů

Jarní posezení v klubu seniorů

11. března 2015, 13.09 | Jarní posezení.
Tentokrát jsme se sešli ve středu 4. března 2015 a v hojném počtu jsme oslavili odcházející zimu a přicházející jaro a svátek žen. Naše členky - Marie Vrtná , Jana Kubláková a Vlasta Volná společně s přičiněním dalších , upekly výborná křehká kuřecí stehýnka a křehké makové a tvarohové koláčky. Také bylo po pohárku dobrého perlivého nápoje na spláchnutí. Ve veselé a družné zábavě zdravého jádra klubu, jsme vydrželi až do večerních hodin. Můžeme si jen přát, aby podobných, takto hojně navštěvovaných a oblíbených akcí bylo v dalších měsících, co nejvíce.

 

 

 

Přednáška - Bulharsko - Ing.Richard Kavka

20. února 2015, 11.05 | Bulharsko - Pirin

Tentokrát se sešla asi třicítka seniorů ve svém klubu a ve středu 18. února 2015 si se zájmem vyslechla vyprávění Ing. Richarda Kavky o jeho cestě do národního parku Pirin v pohoří Rila v Bulharsku. Vzpomínky byly doplněny snímky z cesty na druhou nejvyšší horu pohoří, mramorový jehlan Vichren, kde má podle pověsti sídlo bůh blesku a bouří Perun. S krásou těchto hor kontrastuje skromnost turistických přístřešků, zvaných chýše. Naopak unikátností překvapila nově opravená centra turistického ruchu a zvláště pak největší pravoslavný klášter Rilský monastýr zapsaný do památek UNESCO.
Při návratu do údolí je možné navštívit vesničku Melnic s vinicemi a ochutnat zdejší vynikající víno. Těšíme se na příští setkání s Ing. Richardem Kavkou i na jeho další zážitky a postřehy z nově plánovaných cest po naší krásné planetě.

 

 

 

Klub seniorů - Jedlé byliny a květiny - Ing. Milada Schlingerová

6. února 2015, 13.05 | Tentokrát se nás sešlo ve středu 4. února v klubovně, která se nachází v prostorách staré školy, necelých čtyřicet, většinou žen, abychom si vyslechli přednášku Ing. Milady Schlingerové na téma "Jedlé byliny a květiny". Poutavé vyprávění o možnosti úpravy běžných květin ke stolování a přízdobě bylo doplněno dokumentními snímky konzumních květin a bylin i desaterem zkušeností o výběru, chuti a jejich uchovávání. Přednášející opět překvapila svými nespornými odbornými znalostmi . Zaujaly návody na netradiční stolní úpravu i sváteční přízdobu jídel ,sladkostí a drinků běžně po staletí používaných už ve staré Číně , v jednodušší podobě i v jídelníčku našich babiček . Zkusíme vyzkoušet nabídnuté možnosti , nemůžeme se splést, protože těch nejedlých je opravdu minimum. Bude nám potěšením zúčastnit se na jaře exkurze do Veselé zahrady na Ptáčníku, která bude pokračováním tohoto nevšedního odpoledne.

 

 

 

Mgr. Michala Kalmana Ph.D. - Cesta plachetnicí od Antarktidy až po Arktidu

2. února 2015, 10.44 | Ve středu 28. ledna 2015 jsme se sešli v našem klubu, abychom si vyslechli přednášku Mgr. Michala Kalmana Ph.D. o cestě plachetnicí od Antarktidy až po Arktidu. Před zahájením navštívila klubové místnosti paní doktorka a donesla „vitamíny“ na počest narození své první vnučky. V nastávajícím čase jsme se mohli věnovat velice zajímavému vyprávění o jistě odvážné mořeplavbě plachetnicí od jednoho pólu k druhému. Přednáška byla doplněna krásnými snímky z krajin věčného sněhu a ledu. Potěšil nás příslib přednášejícího, že se po příštím návratu ze studijních cest po zajímavých destinacích s námi rád o své zážitky znovu podělí.
Budeme se těšit.

 

 

 

Senioři - Turnaj v šipkách

27. ledna 2015, 10.09 | Hned další středu 21.1.2015, jsme se sešli v KS a tentokrát jsme soutěžili o prvenství v házení šipek na cíl. O co miň bylo soutěžících o to víc bylo fanoušků a poradců.Soutěžilo se v trojčlenných družstvech a vítězové postupovali do dalšího kola. Ve finále předvedl nejjistější ruku Jiří Opluštil a tak se stal prvním vítězem tohoto přeboru Jako odměnu obdržel krásný diplom a jak vidíte na fotografii i pěknou cenu. Věříme, že se tyto společenské hry staly pravidelnou náplní naších středečních posezení v klubu.

 

 

 

Senioři - Turnaj - " Člověče, nezlob se! "

21. ledna 2015, 09.40 | Jako tradičně jsme se v KS sešli ve středu, tentokrát byl na programu turnaj ve hře "Člověče, nezlob se".
Ke stolům zasedlo 16 soutěžících a ostatní se pustili do fandění a povzbuzování. Po prvním kole se čtyři vítězové utkali o prvenství. V tomto finále stálo nejvíc štěstí u Zdeňka Míčka a tak se stal prvním vítězem této, doufám, tradiční akce. Zase máme k sobě blíž. Podstatné je pookřát, nemyslet na problémy, neschovávat se za věkem. Vítězství proto právem patří všem.
V některém příštím setkání se uskuteční ještě turnaj v " Šipkách". Doufáme, že se zúčastní stejný, ne-li větší počet soutěžících a fanoušků.

 

 

 

Senioři - Rozloučení s rokem 2014

6. ledna 2015, 10.18 | Mimořádně jsme se tentokrát sešli v KS už v pondělí 29. prosince 2014, abychom se rozloučili pro nás s jubilejním rokem. V úvodním projevu předsedkyně klubu Dana Měkýšová vyzvedla , ocenila a rozloučila se s dlouholetými členy výboru - Zdeňkem Moravcem, Libuší a Milanem Šmiřakovými , Annou Bílkovou, Vlastou Volnou a Ladislavem Rimlem , kteří ze zdravotních důvodů postoupili své funkce .Zazněla slova poděkování za obětavost , svědomitost a hlavně časovou investici , kterou všichni do svých klubových povinností vkládali. Volná zábava mohla začít . K tanci a poslechu hrál TSO( Turistický Symfonický Orchestr) pod vedením Milana Šmiřáka ml. Proběhlo také losování malé tomboly, kde se štěstí na některé široce usmálo a okolo některých jenom prošlo. Nikdo z toho nebyl smutný a jak dokládají přiložené snímky, skvělá nálada opanovala všechny přítomné. Tak veselo v klubu už dlouho nebylo.Zábava vrcholila v pozdním večeru. .Teď si jenom můžeme přát, aby i ten nový rok 2015, byl stejně úspěšný, jako ty uplynulé a abychom se v co největší míře dál a rádi setkávali.

 

 

 

VESELÉ VÁNOCE A ŠŤASTNÝ NOVÝ ROK 2015

31. prosince 2014, 17.18 | V předvánoční středu 17. 12. 2014, náš KS pořádal přátelské posezení u vánočního stromečku. Před samotným setkáním, se ještě uskutečnila vycházka ke Seibertové studánce. Potom jsme se prochladlí, ale s pocitem, že jsme udělali i něco pro své zdraví se zúčastnili hojně navštíveného setkání. Pro všechny se podával výborný guláš a v družné náladě jsme poseděli a užili si trošku klidu v tom předvánočním shonu.Ještě jedno setkání v letošním jubilejním roce, který byl 20 v historii klubu a máme tady rok 2015.

 

 

 

Beseda s paní MUDr. Marcelou Chalupovou

2. prosince 2014, 10.26 | Beseda s MUDr. Chalupovou

Ve středu 26.listopadu2014 se uskutečnila beseda s naší paní doktorkou Marcelou Chalupovou v prostorách Klubu seniorů na téma "Onemocnění močových cest".
Velice aktuální téma pro nadcházející zimní počasí, přilákalo asi čtyřicítku lidí, kteří se zájmem vyslechli rady paní doktorky, jak se co nejlépe chránit před onemocněním. Došlo také na zajímavé dotazy, na které se nám dostalo odborné odpovědi ke spokojenosti všech zúčastněných.
Doufáme, že si všichni účastníci vezmou tyto rady k srdci a v pořádku přečkají nastávající zimní období.

 

 

 

Setkání s cestovatelem Ing. Homolou - Barma

14. listopadu 2014, 10.43 | Středy jsou tradičním dnem, kdy se scházíme v prostorách KS. Tentokrát nás přišel navštívit ing. Homola a promítl nám zajímavý cestopisný dokument ze své návštěvy, pro nás exotické země Barmy. Krásné snímky a zajímavý slovní doprovod velmi zaujal asi třícet seniorů a tak i po skončení přednášky zůstala skupinka zvídavých a ještě dlouho se diskutovalo o cestování po různých koutech světa. Všichni se těšíme na další setkání s tímto cestovatelem, který se právě v těchto dnech chystá navštívit Mongolsko a tak doufáme, že se po návratu s námi rád podělí o své zážitky z této země.

 

 

 

Strana výpisu

9

 

Napište nám

Jméno:

E-mail:

Telefon:

 

Text zprávy:

 

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

Doporučené odkazy

fry-relax-centrum.jpg

 

evropska-databanka.jpg   policie-cr.jpg

Počasí

Neděle 24.03.

13 °C

3 °C

Pondělí 25.03.

10 °C

-1 °C

Mapa srážek

Mapa oblačnosti

Ke čtení dokumentů

Ostatní

  • Novinky pomocí RSS

    Čtěte aktuální články pomocí RSS

  • Dostávejte nejnovější články z obce přímo do e-mailu.