LMK

LMK - Obsazenost a akce LETIŠTĚ TRNÁVKA

1. července 2019, 08.32

 

 

 

Minimaketářské nebe v Trnávce 10. ročník Trnávka 8. 9. 2018

31. října 2018, 16.15 | I modeláři z MK Fryčovice oslavili letos jedno malé výročí. Už podesáté se sešli milovníci malých maket na polním letišti v Trnávce. Tuto soutěž pořádáme každoročně za materiální výpomoci obecního
úřadu a místních hasičů, kteří nám vždy zapůjčují party stan a lavice se stoly.
Všichni účastníci soutěže se tak před zahájením soutěží hromadně zapojili do stavby velkého stanu. Že se letos velmi hodil, ukázal další vývoj počasí. Nedlouho před zahájením soutěže
se totiž ze zamračené oblohy spustil slabý déšť. Nástup tak proběhl netradičně v sedě uvnitř stanu. Bodovači se pustili do bodování maket, kterých se tentokrát sešlo celkem dvacet šest.
Navíc Michal Křepelka z Prahy přivezl ještě dva výstavní modely na ukázku mimo soutěž. Během bodování, o které se staraly tři dvojice bodovačů, se ve stanu rozběhla čilá debata a soutěž tak
nabrala poněkud jiný směr a změnila se ve výměnu znalostí a zkušeností. Michal Křepelka předváděl polotovary vlastnoručně vyráběných polotovarů figurek, které pak už ve finální podobě předváděl
na svých modelech. Mimochodem několik z nich věnoval jako sponzorský dar - ceny do soutěže.
Po bodování se asi kolem poledne rozběhla letová část soutěže. Mezitím se zcela rapidně změnilo počasí. Déšť ustal, vysvitlo sluníčko a na letišti panovalo téměř ideální modelářské klima.
Teplo, stoupavé proudy, velmi slabý větřík, foukající tím správným směrem - podél letiště. Těchto ideálních podmínek využil hlavně Michal Křepelka s modelem Lockeed Vega, který dosáhl v letu z ruky
i ze stolu maxima, tedy letového výsledku 100 bodů. Spolu se statickým hodnocením to znamenalo celkově druhé místo v kategorii M-min. Sice slabším letovým výsledkem, ale lepším celkovým, jej předstihl
už tradiční vítěz Antonín Alfery s modelem Cessna 140. Po pěkných letech, ale s menšími nedostatky v kluzu obsadil třetí místo domácí Dušan Graba s modelem Kawasaki Ki-61 Kai III. Pěkné starty předvedl
i Radek Čechlovský s model Aeronautica Lombarda. Největší ohlas a potlesk však zaznamenal s dvoumotorovým Heinkel He-219 Uhu.
V kategorii M-CO2/el. předváděl stratosférické lety Antonín Alfery s modelem DH-100 Vampire. Model je atypický tím, že nemá vrtuli, ale je poháněn malou turbínou s elektromotorem. Po zásluze zvítězil
i v druhé kategorii. Za ním následoval Michal Křepelka s modelem poháněným motorkem na CO2 - Siemens S I. Třetí pak byl Jiří doletěl s modelem Blohm - Voss BV-155.
Kategorie RC-min měla jen jednoho účastníka Pavla Stráníka a byla proto zrušena.
Po krátkém zpracování výsledků, během něhož účastnící spolu s pořadateli zbourali a uklidili stan, byla soutěž ukončena vyhlášením a odměněním těch nejlepších. Ceny tradičně do soutěže věnovala firma Jeti model z Příbora,
tu letos doplnila firma PV model, která věnovala cenu pro nejlepšího žáka - Tomáše Adámka z Opavy. Figurky pak věnoval zmíněný Michal Křepelka.
I letos se všichni domů vraceli s pocitem příjemně stráveného modelářského dne.
Dík patří všem pořadatelům za pomoc, sponzorům za podporu a účastníkům za příjemnou atmosféru na soutěži.

Dušan Garba

 

 

 

LMK - Minimaketářské nebe v Trnávce 8. 9. 2018

11. července 2018, 07.23

 

 

 

LMK - BOJOVOU CESTOU 1.ČESKOSLOVENSKÉ SAMOSTATNÉ TANKOVÉ BRIGÁDY

12. dubna 2018, 07.54

 

 

 

LMK - Akce na letišti Trnávka v roce 2018

3. dubna 2018, 08.25

 

 

 

Minimaketářské nebe v Trnávce 9. ročník

10. října 2017, 10.41

 

 

 

LMK Fryčovice - Minimaketářské nebe v Trnávce 9. 9. 2017

9. srpna 2017, 09.20 | Polní letiště Trnávka zahájení 9.00

 

 

 

Akce na letišti Trnávka pro rok 2017

8. března 2017, 10.19

 

 

 

LMK Fryčovice - letiště Trnávka

5. ledna 2017, 07.52 | Ohlédnutí za 8.ročníkem soutěže Minimaketářské nebe v Trnávce. Tato soutěž malých maket mívá tradičně dobré počasí, které je pro lehounké modely zcela zásadní.
Letos bylo naprosto ideální, teplo, téměř bezvětří. Sešlo se dvaadvacet modelářů z Prahy, Uherského Hradiště, Brna, Pohořelic, Kroměříže , Opavy, Kunčic pod Ondřejníkem, dokonce až z Prievidze.
Náš klub reprezentoval Dušan Garba, který byl hlavním organizátorem soutěže. Kromě něj se na organizaci hlavní měrou podíleli Pavel Laník a Standa Horvath, jako bodovači a časoměřiči pak Jarda Masopust, Josef Skařupa a Josef Pělucha.
Soutěžilo se v kategoriích M-min - malé makety poháněné gumovým svazkem, M-CO2/el. - makety poháněné motorkem na CO2 nebo elektromotorem a RC-min - malé makety řízené rádiem.
Dominanci v této oblasti potvrdil Antonín Alfery z Uherského Hradiště, který zvítězil ve všech kategoriích. V kategorii M-min obsadili další místa Jiří Doležel z Brna, třetí pak Michal Křepelka z Prahy.
U modelů na CO2/el. druhé místo obsadil Michal Křepelka, třetí Martin Huk, oba z Prahy. S RC minimaketou druhé místo obsadil Pavel Stráník z Brna, třetí pak Vlastík Šimek z Tišnova.
Na závěr je kromě pořadatelů potřeba poděkovat i hlavnímu sponzorovi JETI model z Příbora, který do soutěže přispěl cenami v podobě výrobků modelářské elektroniky ze svého výrobního programu. Plánky pak přispěla firma Small Flying Aeroplanes.
Ing. Dušan Garba

 

 

 

Minimaketářské nebe v Trnávce

15. srpna 2016, 13.58 | V sobotu 10.9.2016 se na polním letišti v Trnávce uskuteční 8.ročník soutěže malých maket Minimaketářské nebe v Trnávce.
Soutěžit se bude v kategorii maket poháněných gumovým svazkem M-min, maket poháněných motorkem na stlačený CO2 nebo elektromotor M-CO2/el a maket řízených rádiem RC-Min.

 

 

 

Strana výpisu

1

 

Napište nám

Jméno:

E-mail:

Telefon:

 

Text zprávy:

 

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

Doporučené odkazy

fry-relax-centrum.jpg

 

evropska-databanka.jpg   policie-cr.jpg

Počasí

Pondělí 22.07.

29 °C

13 °C

Úterý 23.07.

31 °C

14 °C

Mapa srážek

Mapa oblačnosti

Ke čtení dokumentů

Ostatní

  • Novinky pomocí RSS

    Čtěte aktuální články pomocí RSS

  • Dostávejte nejnovější články z obce přímo do e-mailu.