LMK

LMK - BOJOVOU CESTOU 1.ČESKOSLOVENSKÉ SAMOSTATNÉ TANKOVÉ BRIGÁDY

12. dubna 2018, 07.54

 

 

 

LMK - Akce na letišti Trnávka v roce 2018

3. dubna 2018, 08.25

 

 

 

Minimaketářské nebe v Trnávce 9. ročník

10. října 2017, 10.41

 

 

 

LMK Fryčovice - Minimaketářské nebe v Trnávce 9. 9. 2017

9. srpna 2017, 09.20 | Polní letiště Trnávka zahájení 9.00

 

 

 

Akce na letišti Trnávka pro rok 2017

8. března 2017, 10.19

 

 

 

LMK Fryčovice - letiště Trnávka

5. ledna 2017, 07.52 | Ohlédnutí za 8.ročníkem soutěže Minimaketářské nebe v Trnávce. Tato soutěž malých maket mívá tradičně dobré počasí, které je pro lehounké modely zcela zásadní.
Letos bylo naprosto ideální, teplo, téměř bezvětří. Sešlo se dvaadvacet modelářů z Prahy, Uherského Hradiště, Brna, Pohořelic, Kroměříže , Opavy, Kunčic pod Ondřejníkem, dokonce až z Prievidze.
Náš klub reprezentoval Dušan Garba, který byl hlavním organizátorem soutěže. Kromě něj se na organizaci hlavní měrou podíleli Pavel Laník a Standa Horvath, jako bodovači a časoměřiči pak Jarda Masopust, Josef Skařupa a Josef Pělucha.
Soutěžilo se v kategoriích M-min - malé makety poháněné gumovým svazkem, M-CO2/el. - makety poháněné motorkem na CO2 nebo elektromotorem a RC-min - malé makety řízené rádiem.
Dominanci v této oblasti potvrdil Antonín Alfery z Uherského Hradiště, který zvítězil ve všech kategoriích. V kategorii M-min obsadili další místa Jiří Doležel z Brna, třetí pak Michal Křepelka z Prahy.
U modelů na CO2/el. druhé místo obsadil Michal Křepelka, třetí Martin Huk, oba z Prahy. S RC minimaketou druhé místo obsadil Pavel Stráník z Brna, třetí pak Vlastík Šimek z Tišnova.
Na závěr je kromě pořadatelů potřeba poděkovat i hlavnímu sponzorovi JETI model z Příbora, který do soutěže přispěl cenami v podobě výrobků modelářské elektroniky ze svého výrobního programu. Plánky pak přispěla firma Small Flying Aeroplanes.
Ing. Dušan Garba

 

 

 

Minimaketářské nebe v Trnávce

15. srpna 2016, 13.58 | V sobotu 10.9.2016 se na polním letišti v Trnávce uskuteční 8.ročník soutěže malých maket Minimaketářské nebe v Trnávce.
Soutěžit se bude v kategorii maket poháněných gumovým svazkem M-min, maket poháněných motorkem na stlačený CO2 nebo elektromotor M-CO2/el a maket řízených rádiem RC-Min.

 

 

 

Zakončení leteckomodelářské sezóny

9. listopadu 2015, 07.39 | V sobotu 31.10.2015 jsme symbolicky zakončili letošní leteckomodelářskou sezónu na letišti Trnávka.
Dopoledne nás zdržela mlha, která se rozplynula až kolem půl dvanácté. Ale už někteří nedočkavci na „vyčištění“ mlhy nečekali (Petr Korecki) se svým akrobatickým modelem, poháněný motorem 55 ccm předvedl adrenalinový let, kdy model občas zmizel v mlze.
Potom nastalo nádherné, slunečné a bezvětrné počasí a všichni se snažili dostat do vzduchu – letiště Mošnov nám dovolil letovou výšku 300 m. Nejlepší letovou ukázku, podle mě, předvedl P.Vít z Bílovce se svým akrobatem „Suchoj“ o rozpětí 3m s dvouválcovým motorem o objemu 180 ccm. Přišlo nás tam polétat asi 20 z celého našeho okolí (Ostrava St.Ves, Paskov, Fryčovice, atd).
Přátelsky jsme si popovídali u klobásek, sdělili nové zkušenosti a plány na příští rok.

Za letecký klub Trnávka Pavel Laník

 

 

 

LMK - ZAMYKÁNÍ TRNAVSKÉHO LETIŠTĚ

7. října 2015, 13.39 | LETIŠTĚ V TRNÁVCE 11.10. 2015 OD 10 HOD.

 

 

 

7. ročník - Minimaketářské nebe v Trnávce konané 5. 9. 2015

2. října 2015, 07.23 | Minimaketářské nebe v Trnávce, 7.ročník

5.9.2015

Letošního již 7.ročníku se přes některé omluvenky nakonec zúčastnilo 14 modelářů. Počasí se opět vydařilo, po lehce zamračeném ránu se během dne vyjasnilo a nakonec svítilo sluníčko.

Na soutěži jsme mohli shlédnout celkem 34 modelů, 21 v kategorii M-min (poháněných gumovým svazkem), 7 v kategorii M-CO2/el. (poháněných motorky na stlačený kysličník uhličitý resp. elektromotor) a 6 modelů RC-min (minimakety řízeny dálkovým ovládáním). Opět přijeli modeláři z Prahy, Brna, Uherského Hradiště, Frenštátu pod Radhoštěm, Havířova a Kunčic pod Ondřejníkem.
I letos jsme mohli vidět několik novinek. Bristol M-1C Antonína Alfery je opravdovým vrcholem minimaket. Další také velmi pěkné makety přivezli Jiří Tamfal z Opavy - Avia BH-7A a Avia BH-21 a Michal Křepelka z Prahy – Kokusai Ta-Go. Dalšími letošními novinkami, které někteří viděli už v Brně na květnovém Openscale byly Cessna 140 Antonína Alfery a Cessna O-IE Birg Dog jeho syna Jirky Alfery. Naprostým unikátem byl hydroplán Kawanishi E15 K1 Shiun Jiřího Doležela z Brna s protiběžnými vrtulemi.
Po mnoha letech jsme na soutěži uvítali jednoho ze zakladatelů minimaket v ČR Zdeňka Rašku z Frenštátu pod Radhoštěm.
Menším oříškem byl letos velký párty stan. Nakonec se jej po hodině usilovné práce pořadatelů i soutěžících podařilo postavit a soutěž mohla být zahájena.
V rámci urychlení statické části (bodování shodnosti se vzorem, kvality zpracování a složitosti modelu) byly ustaveny čtyři bodovací dvojice. I tak bodování zabralo 2 hodiny a létat se začalo až kolem 11. hodiny
Velkým štěstím letos bylo, že velký lán kukuřice v těsném sousedství letiště, byl během týdne před soutěží téměř sklizen a nehrozila tak ztráta modelů. I tak na žádost některých soutěžících bylo startoviště posunuto o skoro 100 metrů před párty stan, aby se vyloučila možnost přistání modelů do nedalekého lesíka.
Soutěž modelů poháněných gumou (M-min) vyhrál Jiří Alfery z Pohořelic s modelem Cessna O-IE Birg Dog, druhé místo obsadil domácí Dušan Garba se starším modelem Spinks Akromaster, třetí místo pak nestor této kategorie Lubomír Koutný z Brna s modelem Pearson-Williams Mr.Smoothie.
Kategorii M-CO2/el. ovládl Michal Křepelka z Prahy s maketou československého letounu Bestiola Be-60, jehož druhý model Siemens E I by mohl obsadit druhé místo. Teprve třetí nejlepší výsledek dosáhl druhý v pořadí Antonín Alfery z Pohořelic s modelem WKF 80.05. Třetí na stupních vítězů byl Martin Huk z Prahy s modelem Siebel 202.
V kategorii RC-min zvítězil stejně jako loni Pavel Stráník z Brna s modelem D.H.71 Tiger Moth. Na druhé místo se letos propracoval Martin Huk z Prahy s modelem Boeing P-26. Třetí místo pak patřilo nové tváři mezi minimaketáři Radkovi Paličkovi z Brna s modelem Letov Š 3.
Na závěr soutěže byli nejlepší odměněni cenami, které tradičně poskytl hlavní sponzor firma JETI model z Příbora a Small Flying Aeroplanes.
Poděkování tak patří jak sponzorům, tak i všem pořadatelům v čele s Pavlem Laníkem a Stanislavem Horvátem. I letos odjížděli všichni účastníci spokojeni s příslibem účasti i v příštím ročníku Minimaketářského nebe v Trnávce.

Dušan Garba

Fotografie: Pavel Laník, Jan Drážek, Radek Palička, Stanislav Horváth

Popisky k fotografiím:
1. Bodovací stan s bodovači a sličnými slečnami z občerstvení
2. Stojánka modelů RC-min
3. Pavel Stráník boduje model Antonína Alfery Bristol M1C
4. Bestiola Be 60 Michal Křepelky, vítězný model M-CO2/el.
5. Racek R-7 a Mr.Smoothie L. Koutného, Granger Archeopteryx V. Alfery a Bristol M1C M. Křepelky
6. Letité modely jednoho ze zakladatelů minimaket Zdeňka Rašky, Z-37 Agro Turbo a Fleet Canuck 80
7. Bodovači Jirka a Jirka, Alfery a Doležel při hodnocení modelů M-min
8. RC minimaketa sovětského Po-2 od Jana Drážka
9. Embraer Tucano a BD-4 M.Huka, Kawanishi E15 K1 SHIUN J.Doležela
10. RC-min Aero A-18 hodnotí domácí bodovači S.Horváth, J.Masopust a P.Laník
11. Letos přijel i nestor minimaket Zdeněk Raška z Frenštátu p. R.
12. Antonín Alfery při přípravě Cessny 140, asistuje jeho syn Jiří
13. Svoji Avii BH-7A startuje Jiří Tamfal
14. Vítěznou Cessnu Bird Dog Jiřího Alfery si prohlíží Martin Huk

 

 

 

Strana výpisu

1

 

Napište nám

Jméno:

E-mail:

Telefon:

 

Text zprávy:

 

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

Doporučené odkazy

fry-relax-centrum.jpg

 

evropska-databanka.jpg   policie-cr.jpg

Počasí

Středa 23.05.

25 °C

11 °C

Čtvrtek 24.05.

26 °C

11 °C

Mapa srážek

Mapa oblačnosti

Ke čtení dokumentů

Ostatní

  • Novinky pomocí RSS

    Čtěte aktuální články pomocí RSS

  • Dostávejte nejnovější články z obce přímo do e-mailu.