Tvarůžkové hody

2. listopadu 2017, 09.10 | Tvarůžkové hody

Ve středu 25. října prostoupilo prostředí Klubu seniorů osobité aróma. Libá, ne nijak vtírající se vůně, doprovázela přípravu tvarůžkových hodů - přípravy syrečků na různý způsob. Čas předpřípravy byl přesně určen. Stanovenou dobu spočívaly tvarůžkové propriety tiše, ač netrpělivě v očekávání, pečlivě opečovávány pivečkem v přiměřené teplotě ve sklepení jednoho z blízkých domů.
Zájem členů předčil očekávání, klub praskal ve švech a účast, možná i ze zvídavosti, předčila prezentaci na vánočních setkáních. Přípravný tým měl plné ruce práce i tvarglí, ale námahu a elán do přípravy vloženou, vyvážila skvělá chuť nabízených dobrůtek, nadšení členů i talíře jako vymetené po skončení akce.
Přivítali jsme i dva milé hosty - PhDr. Dagmar Kovářů a pana Miroslava Schwarze, kteří neodmítli naše pozvání. Pro pár jedinců odmítajících zdravou stravu, byly servírovány řízky.
Vše bylo skvěle zdokumentováno Pavlem Laníkem vytvořením alba fotografií s dovětky na PC. Podle ohlasu členů tato akce bude zařazena i pro příště do aktivit klubu.
Mgr. Miluše Strakošová

Tématické zařazení:

 » Organizace  » Klub seniorů  

 

 

 

Napište nám

Jméno:

E-mail:

Telefon:

 

Text zprávy:

 

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

Doporučené odkazy

fry-relax-centrum.jpg

 

evropska-databanka.jpg   policie-cr.jpg

Počasí

Pátek 24.11.

14 °C

3 °C

Sobota 25.11.

11 °C

2 °C

Mapa srážek

Mapa oblačnosti

Ke čtení dokumentů

Ostatní

  • Novinky pomocí RSS

    Čtěte aktuální články pomocí RSS

  • Dostávejte nejnovější články z obce přímo do e-mailu.