Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /data/cust/frycovice/www.frycovice.cz/components/com_k2/models/item.php on line 763
čtvrtek, 21 listopad 2019 09:43

KS - Zdravá výživa

Napsal(a)

Beseda - Mnohé o zdravé výživě - 23.října v KS

Chutná bábovka z fazolí , pomazánka z červené řepy nebo červené čočky a mnoho jiných nesmírně zdravých pokrmů s názvy , které se dle zavedených zvyklostí řadí sluchu dosti nepřirozeně. Mísy lahodily oku , chuť výtečná , my jsme šmakovali a degustovali množství dobrůtek připravených studentíky a nabízeny lektorkami Vyšší zdrav. školy v Ostravě Mgr. Miriam Návratovou a Mgr. Libuší Jakubičkovou .A k tomu úžasné nenásilné průvodní slovo Mgr. Jitky Knápkové podtržené odborností o zdravé výživě. Kvízem jsme si upevnili nabyté vědomosti . Co víc si přát , jen najít čas a nebát se tvořit podle receptů netradiční dobrůtky. A budeme FIT ... Podle odezvy věřím , že tomu tak u většiny bude. Děkujeme lektorkám a PhDr. Dagmar Kovařů za zprostředkování ,těšíme se na brzkou shledanou.  

Mgr. Miluše Strakošová


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /data/cust/frycovice/www.frycovice.cz/components/com_k2/templates/default/item.php on line 248
Číst 2828 krát Naposledy změněno čtvrtek, 21 listopad 2019 10:24

Plánované události obce Fryčovice

Obecní rozhlas

rozhlas

 

 

 

 

logo

Přírodní zahrada ZŠ Fryčovice

Tento projekt je spolufinancován Státním fondem životního prostředí ČR na základě rozhodnutí ministra životního prostředí. Předmětem projektu je vybudování školní zahrady v přírodním stylu pro zahradu včetně prostorového řešení přírodních prvků a výukových doplňků, pro podporu výuky dětí ve venkovním prostředí v návaznosti na samotnou stavbu školy. V areálu školní zahrady byly provedeny terénní úpravy se založením záhonů, výsadbou dřevin a rostlinného materiálu. Byla vybudována venkovní učebna pro výuku environmentálních věd a přírodní dětská učebna pro výtvarné činnosti. Dalšími částmi, které jsou přínosem pro environmentální výuku žáků, v příjemném prostředí kvetoucích rostlin i přírodních prvků, jsou hmatové obrazce, vrbová chýše, vrbový tunel – vše z přírodních materiálů. Byly pořízeny ptačí budky s pítky, která si žáci sami sestavili, hmyzí hotel, bylinková spirála, lavice okolo stromu a instalovány kompostéry nebo výukové prvky.
Učitelé absolvovali certifikované workshopy. 
Celkové způsobilé výdaje: 453 542 Kč
Výše příspěvku SFŽP ČR: 375 073 Kč
Výše příspěvku žadatele: 78 469 Kč
www.mzp.cz | www.sfzp.cz

 

MSK

Moravskoslezský kraj poskytl v roce 2019 obci Fryčovice investiční dotaci z programu na podporu JSDH 2019, dotační titul na pořízení nového dopravního prostředku JSDH. Výše této dotace činí 225 000,00 Kč a byla použita na nákup dopravního prostředku. Celková pořizovací hodnota činí 1 282 152,00 Kč.

 


TOP
×
csendejapl
Klikněte pro přečtení označeného textu!