čtvrtek, 21 listopad 2019 10:26

KS - Beseda Omán

Napsal(a)

Beseda OMÁN            Klub seniorů 6. listopadu 2019

Po kratší odmlce jsme v klubu, tentokrát při besedování o islámské zemi Ománu , opět přivítali Ing. Petra Laníka.                                                                                                                                                                      Zkušeného cestovatele a hlavně skvělého rétora nebylo třeba zdlouhavě představovat . Zaujal i tentokráte přednesem, cestovatelskou vnímavostí a nezdolnou chutí co nejvíce arabskou zemí přiblížit v celku i v detailech .Jeho průvodní slovo k 375 obrázkům nám umožnilo nakouknout snad do každého zákoutí jeho ománské cesty . Sbližovali jsme se s životem a zvyky v zemi sultána Kábúse .Záběry zlatnictví a cukráren předstihly fantazii , náš údiv sklízel pohled na nezaměnitelnou krajinu a architekturu, překrásné ale vylidněné pláže, vzácné kadidlovníky , akácie i velbloudy samotáře… Čas určený k besedě byl dávno překročen ,nikdo nespěchal domů. Skvělý pocit z nových dojmů a výsostně dobře připravené besedy doléhl určitě na většinu z třiceti přítomných.                                                                                                                        Mgr. Miluše Strakošová

Číst 2608 krát

Plánované události obce Fryčovice

po út st čt so ne
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Obecní rozhlas

rozhlas

 

 

 

 

logo

Přírodní zahrada ZŠ Fryčovice

Tento projekt je spolufinancován Státním fondem životního prostředí ČR na základě rozhodnutí ministra životního prostředí. Předmětem projektu je vybudování školní zahrady v přírodním stylu pro zahradu včetně prostorového řešení přírodních prvků a výukových doplňků, pro podporu výuky dětí ve venkovním prostředí v návaznosti na samotnou stavbu školy. V areálu školní zahrady byly provedeny terénní úpravy se založením záhonů, výsadbou dřevin a rostlinného materiálu. Byla vybudována venkovní učebna pro výuku environmentálních věd a přírodní dětská učebna pro výtvarné činnosti. Dalšími částmi, které jsou přínosem pro environmentální výuku žáků, v příjemném prostředí kvetoucích rostlin i přírodních prvků, jsou hmatové obrazce, vrbová chýše, vrbový tunel – vše z přírodních materiálů. Byly pořízeny ptačí budky s pítky, která si žáci sami sestavili, hmyzí hotel, bylinková spirála, lavice okolo stromu a instalovány kompostéry nebo výukové prvky.
Učitelé absolvovali certifikované workshopy. 
Celkové způsobilé výdaje: 453 542 Kč
Výše příspěvku SFŽP ČR: 375 073 Kč
Výše příspěvku žadatele: 78 469 Kč
www.mzp.cz | www.sfzp.cz

 

MSK

Moravskoslezský kraj poskytl v roce 2019 obci Fryčovice investiční dotaci z programu na podporu JSDH 2019, dotační titul na pořízení nového dopravního prostředku JSDH. Výše této dotace činí 225 000,00 Kč a byla použita na nákup dopravního prostředku. Celková pořizovací hodnota činí 1 282 152,00 Kč.

 


TOP
×
csendejapl
Klikněte pro přečtení označeného textu!